کد خبر: ۶۸۳۵۷۸۶
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۹

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی گفت: بارش سنگین برف شب گذشته راه ارتباطی حدود ۱۲۰ روستای این استان را بست.

بارش سنگین برف راه ارتباطی 120 روستای آذربایجان شرقی را بستبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ،مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی  اروجعلی علیزاده گفت : این روستا‌ها بیشتر در مناطق کوهستانی و سخت عبور شهرستان‌های هشترود، چاراویماق، بستان اباد، اهر و ورزقان قرار دارند.
وی با بیان اینکه ماموران راهداری شب گذشته با تلاش خود مانع از بسته شدن راه‌های اصلی و فرعی استان شدند، اظهار داشت: هم اکنون رفت و آمد در این راه‌ها و آزاد راه تبریز - زنجان به صورت عادی در جریان است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی یادآوری کرد: از شامگاه شنبه با شروع بارش برف در استان، ماموران راهداری در چند مرحله اقدام به برف روبی، تیغ زنی و نمک پاشی ۱۰ هزار کیلومتر از راه‌های اصلی و فرعی کردند.
علیزاده با بیان اینکه تلاش ماموران برای بازگشایی راه‌های روستایی استان ادامه دارد، افزود: تلاش می‌شود تا شب راه ارتباطی روستا‌های بسته شده نیز باز شود.
وی میانگین ارتفاع برف در برخی مناطق برفگیر استان را حدود ۵۵ سانتی متر اعلام و کرد و گفت: در گردنه ها، ارتفاع برف به بیش از ۷۰ سانتی متر می‌رسد.
برف روبی، نمک پاشی و تیغ زنی راه‌های ارتباطی اصلی و فرعی آذربایجان شرقی با حدود ۹۰۰ نفر از عوامل راهداری و با استفاده از ۶۰۰ دستگاه سبک و سنگین انجام می‌شود.
آذربایجان شرقی دارای ۱۴۲ دهستان و ۲ هزار و ۷۰۶ روستا بوده و حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۴۴۲ نفر در این روستا‌ها سکونت دارند.
طرح راهداری زمستانی از اول آذر تا پایان اسفند با استفاده از ۳۶۲ دستگاه نمک پاش و برف روب اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و ۱۹۱ دستگاه اجاره‌ای این سازمان در آذربایجان شرقی اجرا می‌شود.
این استان دارای ۲۳۵ کیلومتر آزاد راه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

بازگشایی راه ارتباطی روستاهای شهرستان سراب

رئیس اداراه راهداری و حمل و نقل جاده ای سراب گفت : در ۲۴ساعت گذشته بر اثر بارش سنگین برف ، راه ارتباطی ۱۵۳روستای این شهرستان مسدوده شده بود که به همت راهداران ، راه ۱۱۰روستا بازگشایی شد و راه ۴۳روستای دیگر هم در حال بازگشایی است.

انتهای پیام / ا

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر