کد خبر: ۶۸۳۵۹۳۷
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا درباره نحوه استفاده مشمولان سربازی از کسری خدمت ایثارگری توضیحاتی داد.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا:به گزارش خبرنگار حوزه نظام وظیفه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار بهرام نوروزی رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا اظهار کرد: به منظور ارج نهادن به مقام شامخ ایثار و ایثارگری فرصتی ایجاد شده تا سربازانی که اضافه خدمت دارند و یا اینکه به علت غیبت امکان بهره مندی از کسری خدمت ایثارگران والدین را نداشتند از این تسهیلات بهره مند شوند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا افزود: مشمولان غایب برای بهره مندی از این تسهیلات تا دوازده فروردین سال ۹۸ مصادف با روز جمهوری اسلامی ایران فرصت دارند تا با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی برای اعزام به خدمت اقدام کنند.

وی بیان کرد: سربازان حین خدمت که دارای غیبت اولیه و یا سنواتی هستند نیز می‌توانند از کسری خدمت ایثارگری والدین بهره‌مند شوند.

سردار نوروزی گفت: این افراد باید برای دریافت گواهی مربوطه به یگان خدمتی والدین خود مراجعه کنند تا سوابق آنان در سامانه وظیفه عمومی ثبت شود.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا خاطرنشان کرد: این تسهیلات تنها شامل آن دسته از مشمولان غایب می‌شود که تا پایان روز کاری دوازدهم فروردین سال ۹۸ به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه و درخواست خود را برای اعزام به خدمت ثبت کنند.

وی ادامه داد: در صورتی که فردی واجد شرایط معافیت به واسطه امتیاز ۲۸ و ۲۹ ماه سابقه ایثارگری باشد از خدمت سربازی معاف و در غیر اینصورت پس از اشتغال به خدمت به ازای هر ماه ایثارگری و یا هر درصد جانبازی والدین از ۱۲ روز کسری خدمت برخوردار می‌شود.

سردار نوروزی ادامه داد: مشمولانی که در حال حاضر معافیت تحصیلی دارند یا افرادی که هنوز به سن مشمولیت نرسیده اند، در صورت ورود به غیبت در آینده مجاز به استفاده از این تسهیلات نخواهند بود.

وی با تاکید بر اینکه کسر خدمت ایثارگری به سربازان حین خدمت تعلق می‌گیرد، بیان کرد: آن دسته از مشمولان غایب برای بهره مندی از کسر خدمت ایثارگری که وضعیت خدمتی خود را از طریق دفاتر پلیس+۱۰ تعیین تکلیف کرده‌اند، ولی در تاریخ اعزام به خدمت خود را به مراکز آموزش نیرو‌های مسلح معرفی نکنند و مجددا مرتکب غیبت شوند، نمی‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با اشاره به اینکه واجدین شرایط قانون جریمه مشمولان غایب باید تا پایان سال ۹۷ تعیین تکلیف شوند، تصریح کرد: با توجه به اینکه قانون جریمه مشمولان غایب در قانون بودجه سال ۹۸ در نظر گرفته نشده است، لذا تسهیلات در خصوص پرداخت مبلغ جریمه برای این دسته از مشمولان در نظر گرفته شده که بتوانند با ثبت درخواست خود تا پایان سال جاری وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند.

سردار نوروزی ادامه داد: متقاضیان دارای شرایط می‌توانند برای ثبت درخواست خود تا پایان سال ۹۷ اقدام کنند تا از این تسهیلات به صورت اقساطی برخوردار شوند و ارائه این تسهیلات تا پایان سال آینده ادامه دارد.

وی با بیان اینکه با هماهنگی‌های صورت گرفته این امکان فراهم شده تا مبلغ جریمه در سال ۹۸ به صورت اقساط پرداخت شود، افزود: مشمولانی که تمایل به پرداخت اقساطی مبلغ جریمه دارند، باید مبلغ قسط اول را در سال ۹۷ پرداخت کنند و مابقی مبلغ جریمه را در ۱۲ قسط تا پایان سال ۹۸ پرداخت کنند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: مشمولانی که بیش از ۸ سال غیبت دارند، تنها تا پایان سال جاری برای بهره‌مندی از این قانون مهلت دارند و روز‌های باقی مانده سال جاری فرصت مناسبی برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی آنان است.

سردار نوروزی تصریح کرد: متقاضیانی که در ماه‌های گذشته درخواست خود را از طریق دفاتر پلیس + ۱۰ ثبت کرده‌اند، اما موفق به پرداخت مبلغ جریمه نشده‌اند نیز می‌توانند با مراجعه مجدد به دفاتر مذکور از تسهیلات در نظر گرفته شده استفاده کنند و مبلغ جریمه را به صورت قسطی با رعایت شرایط فوق پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه مبلغ جریمه تغییر نکرده است، افزود: مبلغ جریمه با توجه به مقطع تحصیلی مشمولان غایب متفاوت است و به ازای هر سال غیبت مازاد بر ۸ سال، ۱۰ درصد به مبلغ جریمه پایه اضافه می‌شود و همچنین مشمولان متأهل و دارای فرزند نیز از ۵ درصد تخفیف برخوردار می‌شوند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: تسهیلات ایجاد شده برای پرداخت اقساطی مبلغ جریمه فرصتی است تا مشمولان غایب واجد شرایط بتوانند با پرداخت قسطی مبلغ تعیین شده وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند.

سردار نوروزی تأکید کرد: مشمولان واجد شرایط قانون جریمه مشمولان غایب هر چه سریع‌تر در فرصت تعیین شده نسبت ثبت درخواست و یا فعال سازی مجدد پرداخت اقساطی مبلغ جریمه اقدام کنند تا در روز‌های پایانی با مشکل مواجه نشوند.

وی در ادامه با اشاره به جشنواره فرهنگی-ورزشی سربازان نیرو‌های مسلح افزود: همه نیرو‌های مسلح به برگزاری یک مسابقه فرهنگی-ورزشی در سراسر کشور اقدام کردند و این مسابقات در ۱۳ رشته ورزشی در حال انجام است.

سردار نوروزی گفت: اختتامیه مسابقات در تاریخ ۷ اسفند ماه برگزار می‌شود و اسامی برندگان آن‌ها نیز اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
میلادمعظمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
سلام اقا من کسری مو گرفتم کلی به علت داشتن غیبت ثبت نمیشه یعنی الان کسری من ثبت میشه بایدچکار کنم یکی ج بده لطفا
محمدامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۴
چرا وقتی حضوری مراجعه میکنیم به نیروی انسانی ناجا برای پیگیری کسری میگن هنوز هیچ ابلاغی به ما نشده و اظهار بی اطلاعی میکنن. لطفا پیگیری کنید.
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۳۰
سلام. من یک ماه غیبت دفترچه ای دارم!
پدرم 31 ماه سابقه جبهه داره و تایید شده!
اگه الان دفترچه پست کنم، میتونم از معافیت برخوردار بشم؟
تو رو خدا اگه یکی میدونه جواب بده
یعنی این خبر درسته؟ چون طبق این خبر من باید بتونم از سابقه جبهه پدرم استفاده کنم، و غیبت یک ماهم مانع این کار نمیشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
این جورمعافیت هاجزمعافیت های قبل حساب میشندوغیبت تاثیری نداردومیتوانی بگیری
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۲
,تونیازنداری که بری پست کنی اقدام کن واسه معافی،منم شرایط تورو داشتم ولی چون پست کرده بودم دیگه مجبور شدم برم که دوباره غیبت نخورم ،الانم باید نامه ترخیصم بیاد صبر کنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۳۰
سلام. من یک ماه غیبت دفترچه ای دارم!پدرم 31 ماه سابقه جبهه داره و تایید شده!اگه الان دفترچه پست کنم، میتونم از معافیت برخوردار بشم؟تو رو خدا اگه یکی میدونه جواب بده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
معاف میشی ونیازبه فرستادن دفترچه اعزام نیست برای معافیت 30ماه جبهه پدر اقدام کن
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
"سردار بهرام نوروزی رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا اظهار کرد: به منظور ارج نهادن به مقام شامخ ایثار و ایثارگری فرصتی ایجاد شده تا سربازانی که اضافه خدمت دارند و یا اینکه به علت غیبت امکان بهره مندی از کسری خدمت ایثارگران والدین را نداشتند از این تسهیلات بهره مند شوند."

در پرداخت جریمه هیچ تسهیلاتی برای ایثارگران در نظر گرفته نشده؟؟؟؟؟
20 ماه سابقه جبهه پدر
خواهشا صدای ما را به ایشان برسانید.
محمدامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
سلام.از بخشش اضافه خدمت سنواتی سربازان در حال خدمت برای امسال خبری نشده!!!
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر