کد خبر: ۶۸۳۷۳۹۳
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۵
یک روانشناس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

زارع گفت: دوران آشنایی فرصتی طلایی است، چرا که زوجین از یکدیگر شناخت آگاهانه و کافی پیدا می‌کنند.

دوران آشنایی قبل از ازدواج فرصتی طلایی است

سمیرا زارع مشاور و روانشناس خانواده در گفتگو با خبرنگارحوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درمورد روش‌های شناخت زوجین قبل از ازدواج اظهار کرد: دوران آشنایی قبل از اردواج فرصت طلایی است، برای اینکه زوجین در یک مدت زمان کافی شناخت آگاهانه و کافی از از یکدیگر پیدا می‌کنند.

این روانشناس افزود: دوران آشنایی بسیار دوران مهم و تعیین کننده‌ای برای آینده یک ازدواج است، امروزه افراد به روش‌های گوناگونی با یکدیگر آشنا می‌شوند و تصمیم به ازدواج می‌گیرند، اما مهم‌ترین آشنایی در دوران قبل از ازدواج است.

زارع تصریح کرد: برای اینکه بتوان خصوصیات اخلاقی و رفتاری طرفین را فهمید بهتر است تا با یکدیگر رفت و آمد کنید و در این مسئله نیز  از نظر خانواده‌های خود کمک گیرید.


بیشتر بخوانید: زوجین با تفاوت‌های فرهنگی چگونه برخورد کنند؟ 


این روانشناس افزود: قبل از ازدواج در مورد موضوعات متفاوت که برایتان مهم است، حرف بزنید و آن‌ها را برای طرف مقابل خود مطرح کنید تا او نیز از آن‌ها مطلع شود.

وی با بیان اینکه شناخت خانواده‌ها از یک دیگر نیز خیلی مهم است، گفت: در دوران آشنایی سعی کنید خانواده‌های خود را نیز با یک دیگر آشنا کنید تا آنان نیز به شناخت کافی برسند.

این مشاور خانواده خاطرنشان کرد:  رفتار طرف مقابلتان را نیز در کنار حرف هایش در نظر بگیرید و برای رسیدن به شناخت کافی بهتر است قبل از ازدواج به مشاوره‌های پیش از ازدواج مراجعه کنید.

انتهای پیام/

اهمیت دوران آشنایی قبل از ازدواج

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر