کد خبر: ۶۸۳۹۵۳۵
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۷

وزیر خارجه قطر اعلام کرد دوحه به دنبال سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد یورویی در آلمان و افزایش حجم سرمایه خود در این کشور به ۳۵ میلیارد است.

سرمایه گذاری قطر در آلمان به ۳۵ میلیارد یورو رسیدبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر اعلام کرد که کشورش آماده سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد یورویی در آلمان طی پنج سال آینده و افزایش حجم سرمایه‌گذارهای خود در این کشور است.

وی گفت: قطر با این سرمایه گذاری به بزرگترین کشور سرمایه گذار عربی در آلمان تبدیل می‌شود؛ چرا که مجموع سرمایه گذاری قطر در آلمان ۳۵ میلیارد یورو می‌شود.

وزیر خارجه قطر افزود: آلمان کشوری با ثبات اقتصادی است و ما موقعیت‌های سرمایه گذاری متعددی در این کشور دیدیم،  به دنبال شرکت در بر برخی مناقصه‌ها هستیم و تاکنون به بخشی از وعده‌های خود با سرمایه گذاری در برخی قرارداد‌ها عمل کرده ایم.

وی در پاسخ به روزنامه نگار «السبق» قطر در خصوص ماهیت این قرارداد‌ها گفت: همچنان نمی‌توانیم به صورت علنی در این خصوص صحبت کنیم.

آل ثانی با اشاره به اینکه قطر بزرگترین سرمایه گذار در دویچه بانک آلمان نیست، گفت: قطر همچنان در این بانک شرایط خوبی برای سرمایه گذاری می‌بیند و این اقدام با سرمایه گذاری در سایر شرکات‌ها نیز منطبق است.

وی در پاسخ به میزان سود دریافتی از این سرمایه‌ها اعلام کرد که دستگاه سرمایه‌گذاری قطر موسسه‌ای با راهبرد‌های طولانی مدت است و به سرعت دنبال سود بردن از سرمایه گذاری هایش نیست.

وزیر خارجه قطر تاکید کرد تلاش کشورش برای رسیدن به سرمایه گذاری راهبردی و ثمر بخش و ایجاد مشارکت حقیقی است و در شرایط اقتصادی مختلف به قرارداد‌های خود پایبند است.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر