کد خبر: ۶۸۶۶۴۷۱
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۹
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان:

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: رسانه‌ها با توجه به تاثیر گذاری بر روی افکار عمومی نقش موثری در بهبود و ارتقای احساس امنیت در این استان دارند.

رسانه‌ها نقش موثری در ارتقای احساس امنیت در استان دارندبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، سردار محمد قنبری فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان  در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: متاسفانه انعکاس اخبار منفی از سیستان و بلوچستان سبب شده تا افکار عمومی نسبت به این استان تصور خوبی نداشته باشند.

وی ادامه داد: اصحاب رسانه سیستان و بلوچستان با انعکاس ظرفیت‌ها و واقعیت‌های این استان نقش مهمی در ارتقای احساس امنیت در نزد افکار عمومی دارند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: انتشار اخبار منفی از استان نقش تاثیر گذاری در جهت دهی افکار عمومی نسبت به این منطقه دارد.

وی ادامه داد: اصحاب رسانه بر اساس رسالتی که بر عهده دارند واقعیات سیستان و بلوچستان را منعکس کنند.

سردار قنبری تصریح کرد: نیروی انتظامی در مناسبت‌های مختلف به خوبی توانست تمام برنامه‌های اجرا شده در این استان را با کمال آرامش و در امنیت کامل برگزار کند.

وی بیان کرد: همایش‌های مختلفی امسال در سیستان و بلوچستان برگزار شد که نیروی انتظامی توانست امنیت کامل این همایش‌ها را تامین کند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس آمار منتشر شده بیش از سه میلیون نفر در ایام نوروز ورودی و خروجی به این استان داشتیم که همگی این افراد قدردان امنیت منطقه بودند.

وی بیان کرد: پلیس با همکاری با سایر دستگاه‌های دست اندر کار در تلاش است تا امسال نیز با تمام توان به مسافران و گردشگران نوروزی خدمات ارائه دهد.

سردار قنبری با اشاره به کشفیات نیروی انتظامی از ابتدای امسال تا کنون در سیستان و بلوچستان گفت: کشف ۱۰ هزار سرقت، کاهش پنج درصدی سرقت‌های مسلحانه، سرقت به عنف ۱۴ درصد کاهش، سرقت مغازه ۱۱ درصد کاهش، سرقت موتورسیکلت ۲ درصد کاهش، کشف سرقت اتومبیل ۳۳ درصد افزایش، وقوع آدم ربایی چهار درصد کاهش، وقوع قتل ۱۰ درصد کاهش، کشف جرائم رایانه‌ای ۸۶ درصد افزایش و کشف مواد مخدر ۱۰ درصد افزایش یافته است.

۲ هزار و ۶۶۴ خرده فروش مواد مخدر در سیستان و بلوچستان دستگیر شدند

وی ادامه داد: ۲ هزار و ۶۶۴ خرده فروش مواد مخدر در سیستان و بلوچستان دستگیر شدند که نسبت به پارسال ۲۲ درصد افزایش یافته است.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: ۱۲ میلیون و ۵۱۷ هزار و ۵۰۳ لیتر سوخت قاچاق امسال در این استان کشف شده که نسبت به پارسال ۶۱ درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: ۶ هزار پرونده در رابطه با قاچاق سوخت در سیستان و بلوچستان تشکیل شده است.

سردار قنبری با بیان اینکه ۱۲۷ باند قاچاق در سیستان و بلوچستان منهدم شدند افزود: ۱۳۲ میلیارد و ۷۴۹ میلیون و ۷۸۹ هزار ریال ارزش کالا‌های کشف شده در این استان بوده است.

وی با اشاره به لزوم فرهنگ سازی در زمینه رانندگی گفت: امسال شاهد افزایش ۱۹ درصدی تلفات جاده‌ای در مسیر‌های ارتباطی این استان بودیم.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: نیروی انتظامی این استان در بخش عملیات رتبه نخست، بخش کشفیات رتبه سوم، پیشگیری رتبه نخست، پلیس فتا رتبه نخست، حفاظت رتبه نخست و در بخش راهنمایی و رانندگی رتبه نخست کشوری را کسب کرد.

وی بیان کرد: نیروی انتظامی تا رسیدن به نقطه ایده آل و مدنظر رهبر معظم انقلاب فاصله دارد.

سردار قنبری با اشاره به اقدامات پلیس در چهارشنبه آخر سال گفت: نیروی انتظامی با شادی مردم و جوانان مشکلی ندارد، اما آرامش مردم خط قرمز پلیس است.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی با مخلان نظم و آرامش در چهارشنبه سوری به شدت برخورد می‌کند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: نیروی انتظامی در چهارشنبه آخر سال برای برقراری نظم و آرامش در آماده باش کامل قرار دارد.

وی با بیان اینکه پارکبانان شهرداری هیچ ارتباطی با نیروی انتظامی ندارند افزود: پارکبانان اجازه جریمه کردن وسایط نقلیه را ندارند و در صورت ارائه گزارش با آنان برخورد خواهد شد.

سردار قنبری اظهار داشت: پارکبانان تنها باید جلوی پارک خوردو در اماکن ممنوع را بگیرند و حق برخورد دیگری را ندارند.

انتهای پیام/ع

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر