کد خبر: ۶۸۸۷۶۶۰
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵

امیرآبادی فراهانی با تأکید بر کمک‌های نقدی مردم به مناطق سیل‌زده گفت:کمک‌های اولیه رسیده و تقریباً در حال انبار شدن است و در ادامه باید کمک‌های نقدی مردم برسد.

به گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛احمد امیرآبادی فراهانی پیش از ظهر امروز در دیدار اعضای ستاد مردمی کمک به سیل‌زدگان کشوراستان قم با آیت‌الله مکارم‌شیرازی که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به سیل اخیر کشور گفت:امیدواریم در این کار خداپسندانه‌ای که اعضای ستاد شروع کرده‌اند بتوانیم قدم کوچکی در راستای التیام آلام مردم سیل‌زده برداریم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: بعد از تشکیل ستاد مردمی کمک‌رسانی به سیل‌زدگان کشور در استان قم و بعد از تأکید مقام معظم رهبری بر پررنگ‌تر شدن کمک‌رسانی به سیل‌زدگان، روز گذشته به همراه جمعی از مسئولان به منطقه لرستان سفری داشتیم تا از نزدیک با وضعیت مناطق آسیب‌دیده آشنا شویم.

امیرآبادی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در مناطق سیل‌زده تصریح کرد:بسیاری از خانه‌ها در مناطق آسیب‌دیده دیگر قابل‌استفاده نیست و بخشی از آن را مردم تخلیه کرده‌اند، البته به دلیل تخلیه خانه‌ها قبل از وقوع سیل از وقوع یک فاجعه انسانی در این مناطق جلوگیری شد.

وی با بیان اینکه استان قم به‌عنوان استان معین استان لرستان معرفی‌شده است،بیان کرد: شهرستان چگینی که ۲۲۰ روستا دارد به ما واگذار کرده‌اند، پل‌ها در این شهرستان تخریب‌شده و ۷۲ روستا کاملاً از دسترس خارج است و امکان رساندن کمک‌های زمینی وجود ندارد آنچه در مقدمات کار باید صورت بگیرد راه‌های دسترسی و آب و برق منطقه باید وصل شود.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با تأکید بر کمک‌های نقدی مردم به مناطق سیل‌زده یادآورشد: کمک‌های اولیه رسیده و تقریباً در حال انبار شدن است و در ادامه باید کمک‌های نقدی مردم برسد.

امیرآبادی با اشاره به اختصاص ۵ درصد از بودجه سالانه کشور به بحران‌ها از سوی دولت  ابراز کرد: پول نقدی با بودجه مصوب تفاوت دارد چراکه منابع محدود است و با توجه به محدودیت منابع باید اقدام به برنامه‌ریزی کنیم.

وی در پایان یادآورشد: کمک‌رسانی به بخشی از دورود و راه شهرستان معمولان به ما واگذارشده است، استان قم در حال تلاش است تا کمک‌های مردمی به لرستان ارسال شود، تأکید بر کمک‌های نقدی است تا بتوان کمک‌های لازم را انجام داد.

انتهای پیام/ح

تأکید عضو هیئت‌رئیسه مجلس بر کمک‌های نقدی مردم به مناطق سیل‌زده

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر