کد خبر: ۶۸۹۸۸۶۱
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴
تاریخ انتشار : ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴
کد خبر : ۶۸۹۸۸۶۱
گروه : قم » قم
آیت الله صافی گلپایگانی عنوان کرد؛

آیت الله صافی گلپایگانی گفت:در بعضی از این کتاب‌ها،نکات مهمی است که باید آن‌ها را به عالمان دین و کتاب‌دوستان معرفی کرد.

به گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار حجت الاسلام و المسلمین مروی ضمن تبریک اعیاد مبارکه شعبانیه و تبریک انتصاب تولیت جدید گفت: خدمتگزاری به آستان مقدّس حضرت امام رضا علیه السلام افتخار بزرگی است که نصیب شما شده است.

وی افزود: این بارگاه محلّ نزول فرشتگان و مختلف الملائکة و محل التجاء پیامبران الهی است. این افتخار بزرگ و مقدّس را به شما تبریک می‌گویم و از خداوند متعال مسألت دارم که در این آستان فرشته پاسبان، موفق باشید و بتوانید تمام سعی و تلاش خود را در احیای امر اهل بیت علیهم السلام به کار بگیرید.

وی به اشعار قاآنی شاعر شیعی در حرم مطهّر که با خط بسیار زیبا روی سنگ‌های داخل حرم مطهر نوشته شده و از شاهکار‌های شعر فارسی اشاره کرد و افزود:همچنین اشعار خالد نقشبندی عالم اهل سنت درباره آن حضرت یکی از بهترین اشعار است که درباره آن حضرت سروده شده است.

آیت الله صافی گلپایگانی در بخش دیگری از بیانات خود، با اشاره به جایگاه ویژه حرم حضرت امام علی بن موسی الرضا (ع) در جهان اسلام عنوان کرد: حرم مطهر حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) همیشه مورد احترام همه مسلمانان و حتی غیر مسلمانان بوده و بسیاری از شعرای شیعه و اهل سنّت برای مقام والای آن حضرت، اشعاری دارند که از بهترین سروده‌ها است.

وی در قسمت دیگری از توصیه‌های خود اضافه کرد:کتابخانه آستان قدس رضوی یکی از گنجینه‌های بزرگ دینی جهان اسلام است. حقیر در دوران جوانی که به مشهد مقدّس مشرف می‌شدم همه روزه به کتابخانه می‌رفتم و با اجازه رئیس وقت کتابخانه از کتاب‌های نفیس و گرانسنگ و منحصر به فرد آن استفاده می‌کردم. در بعضی از این کتاب‌ها، نکات مهمی است که باید آن‌ها را به عالمان دین و کتاب‌دوستان معرفی کرد.

آیت الله صافی گلپایگانی در ادامه با اشاره به اهمیت موقوفات آستان قدس تصریح کرد: موقوفات آستان قدس بسیار مهم است. بعضی از وقف‌نامه‌های آنجا، خودش تاریخ است و از نظر محتوا و ادبیات در اوج کمال و ادب است. سعی کنید نسبت به اصل موقوفات به بهترین وجه ممکن نیّات واقفان رعایت شود و امور شرعی و مذهبی در این مورد به طور کامل مراعات شود.

آیت الله صافی گلپایگانی در پایان، ضمن مسألت توفیق برای حجت الاسلام مروی ابراز کرد: این فرصت بسیار مغتنم است که شما باید شاکر خداوند متعال و قدردان این نعمت بزرگ باشید. ان‌شاء الله بتوانید خدمتگزاری موفّق برای این آستان مقدّس و برای زائران و مجاوران آن امام رئوف و مهربان باشید.

تولیت آستان قدس رضوی در ابتدای دیدار، گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های آستان ارائه داد.

انتهای پیام/ح

تاکید آیت الله صافی بر توجه به موقوفات آستان قدس رضوی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر