کد خبر: ۶۹۳۴۴۳۳
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰
سرپرست سازمان توسعه و تجارت ایران:

مودودی گفت: امروز در مقابل تحریم‌های ظالمانه، صادرکنندگان در خط مقدم جنگ اقتصادی حضور دارند.

صادرکنندگان در خط مقدم جنگ اقتصادی حضور دارندمحمدرضا مودودی، سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت:​ امروز در مقابل تحریم‌های ظالمانه، صادرکنندگان در خط مقدم جنگ اقتصادی حضور دارند. مسئولان دولتی در بازه زمانی مشخص به سر کار می‌آیند و می‌روند؛ اما این تولیدکنندگان و صادرکنندگان هستند که می‌توانند صنایع را روز به روز توسعه داده و باعث اشتغال و رشد تولید شوند.

سرپرست سازمان توسعه  تجارت ایران ادامه داد: استفاده از این ظرفیت می‌تواند، زنجیره‌های مختلف را در کشور ایجاد و باعث رونق تولید شود؛ کشور، جامعه بسیار توانمندی از برندهای تجاری دارد که این سرمایه را نباید نادیده گرفت.

مودودی تصریح کرد: بخش خصوصی دستخوش تغییر است و این بخش باید به عنوان متحد دولت در کنار تصمیم‌گیری‌ها قرار گیرد، چرا که صادرکنندگان و تولیدکنندگان می‌توانند با متخصصان و علمی که در اختیار دارند به واحد‌های کوچک‌تر و نیمه تمام برای حل مسائل کمک کنند.


بیشتر بخوانید: شانه ساز: سال ۹۸ تولید افزایش می‌یابد/ معتمدی: اصلی ترین دلیل قاچاق معکوس، تخصیص یارانه به برخی کالاهاست


وی افزود: با توجه به زیر ساخت‌های موجود در بحث برندسازی، باید امکانات و اختیارات به صادرکنندگان داده شود تا با آرامش به تولید و صادرات خود بپردازند و قدمی برای رشد اقتصاد کشور بردارند.

مودودی در پایان گفت: در جلسات مشورتی که با بخش خصوصی داریم آنها صریح و بی پرده از انتظاراتشان می‌گویند و دولت هم باید بپذیرد که خطا‌هایی دارد و در شرایط خاص تصمیم‌هایی می‌گیرد که شاید به نفع آنها نیست اگرچه این تصمیمات قصد آسیب زدن به تولیدکننده و صادرکننده را ندارد. بسته حمایتی سال ۹۸ به‌گونه‌ای تدوین خواهد شد که صرفاً شامل مشوق‌های صادراتی نبوده و بخشی از اقدامات حمایتی غیر‌مالی نیز به آن افزوده شود.

انتهای پیام/

دولت باید بپذیرد که خطا‌هایی در مقابل صادرکنندگان  دارد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر