کد خبر: ۶۹۴۰۲۲۲
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۵

وزیر خارجه سوریه و معاون وزیر خارجه هند درباره مشارکت در بازسازی سوریه گفتگو کرده و بر ضرورت تقویت و توسعه همکاری‌های اقتصادی و همکاری‌های بلندمدت تاکید کردند.

گفتگوی وزیر خارجه سوریه و معاون وزیر خارجه هند درباره مشارکت در بازسازی سوریهبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، ولید المعلم، وزیر خارجه سوریه و تی اس تیرو مورتی، معاون وزیر خارجه هند در دمشق درباره مشارکت دهلی نو در بازسازی سوریه و برگزاری دومین نشست کمیته مشترک دو کشور گفتگو کرده و بر ضرورت تقویت و توسعه همکاری‌های اقتصادی و همکاری‌های بلندمدت تاکید کردند.

المعلم در این دیدار بر اهمیت تقویت همکاری‌ها دو جانبه در تمام زمینه‌ها تاکید کرد و افزود، دمشق از دولت و ملت هند به خاطر ایستادگی آنان در کنار سوریه در بحران اخیر تشکر و قدردانی می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به روابط تاریخی دو کشور بر ایجاد روابط استراتژیک بلند مدت و تشویق شرکت‌های هندی برای مشارکت در بازسازی سوریه تاکید کرد.

معاون وزیر امور خارجه هند هم هدف از سفر به دمشق را مذاکره با مقامات سوریه برای فراهم کردن مقدمات برگزاری نشست‌های کمیته مشترک اعلام کرد.

تیرومورتی ادامه داد، دهلی نو بر ایستادگی در کنار سوریه و تحکیم روابط و همکاری‌ها بعد از بحران و در مقطع بازسازی تاکید دارد چرا که این نگاه و روند به نفع دو کشور دوست است.

معاون وزیر امور خارجه هند با ستایش از پایداری دولت و ملت سوریه در برابر تروریسم در سال‌های اخیر بر پایبندی کشورش به حاکمیت ملی و تمامیت اراضی سوریه تاکید کرد.

فیصل مقداد جانشین و معاون وزیر خارجه سوریه نیز در دیدار با همتای هندی خود با اشاره به روابط عمیق و تاریخی دمشق و دهلی نو تاکید کرد، هند از لحاظ راهبردی برای دمشق از جایگاه و اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با اشاره به تاکید و دستور بشار اسد رئیس جمهوری بر رویکرد به سمت شرق افزود که هند می‌تواند در زمینه بازسازی سوریه در دوران آتی نقش مهمی داشته باشد.

بررسی آخرین تحولات در سوریه و جنگ علیه تروریسم در این کشور از دیگر محور‌های دیدار مقام‌های سوری و هندی در دمشق اعلام شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر