کد خبر: ۶۹۴۲۲۱۲
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷

شهردار اصفهان گفت: بر اساس معیار‌های سنجیده شده، وزارت کشور، اصفهان را در بخش دیپلماسی شهری، روابط خارجی و خواهرخواندگی‌ها شهری موفق ارزیابی کرده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان در «چهل و سومین نشست هم‌اندیشی اصفهان فردا» گفت: دو سال پیش زمانی که مدیریت شهر را به دست گرفتیم اکثر پروژه‌ها به خواب رفته و مترو ۱۷ سال معطل مانده بود، اما در این دوره با تلاش بسیار و فعالیت سه شیفته ظرف چهار ماه خط یک را مورد بهره برداری قرار دادیم و در حال حاضر عملیات احداث خط دو مترو را آغاز کرده و پنج ایستگاه آن نیز با تکنولوژی جدید در حال ساخت است.

وی ادامه داد: در دو سال اخیر شرایط شهرداری اصفهان در بین دیگر شهرداری‌های کشور در عرصه‌های مختلف بهتر بوده است در واقع وقتی دوره جدید مدیریت شهری آغاز شد شهرداری بیش از سه هزار میلیارد تومان بدهی داشت و با مشکلات زیادی مواجه بود، حتی حقوق کارکنان برخی از سازمان‌ها تا شش ماه پرداخت نشده بود، اما اکنون پرداخت حقوق کارکنان شهرداری و بخش عظیمی از بدهی‌ها پرداخت شده همچنین میزان بودجه نسبت به سال گذشته ۳۷ درصد افزایش پیدا کرده است.

نوروزی با تاکید براینکه سال گذشته ۲۰ درصد در هزینه‌های جاری شهر صرفه جویی شد گفت: امسال در شهر اصفهان باید چهار هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان درآمد داشته باشیم تا بتوانیم یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه‌جاری شهرداری را تامین کنیم

شهردار اصفهان افزود: تاکنون هیچ شهرداری که در رشته حقوق تحصیل کرده باشد سکان مدیریت شهر را بر عهده نگرفته چرا که گمان می‌شد شهرداری یعنی ساخت و ساز و انجام اقدامات سخت‌افزاری، سیمان و بتن البته تمام این موارد وجود دارد، اما تنها ۱۰ درصد از مجموعه فعالیت‌های شهرداری را شامل می‌شود.


نوروزی با بیان اینکه امروز در مجلس شورای اسلامی بحث قانون مدیریت واحد شهری مطرح بود، تصریح کرد: بر اساس این قانون شهرداری‌ها متولی تمام امور شهری از جمله آب، برق، گاز، پلیس، آموزش و پرورش و ... خواهند شد، بی‌شک اگر این قانون صحیح بررسی نشود ممکن است در آینده نتوان شهر‌ها را درست اداره کرد.

شهردار اصفهان با بیان اینکه «اوراق مشارکت» امروزه یک بحث بسیار پر رونق در شهرداری‌ها است، افزود: اینکه شهرداری چقدر اوراق دریافت کند و چه میزان از آن را دولت تامین کند از مباحث بسیار جدی است، بنابراین با راه اندازی خانه حقوق که سطح آموزش شهروندان را در عرصه حقوق شهروندی ارتقاء می‌دهد و آن‌ها را با حقوق خود و کارکنان را با وظایف خود آشنا می‌کند، باید مورد توجه قرار گیرد.

وی در پایان با تاکید بر نقش حقوقدانان در شهرداری گفت: خانه حقوق باید در اصفهان فراگیر شود تا همه بتوانند آموزش حقوق ببینند و با وظایف خود آشنا شوند تا نه کسی به آن‌ها زور بگوید و نه آن‌ها به حقوق دیگران تعرض کنند.

انتهای پیام/ی
 خانه حقوق در اصفهان فراگیر شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر