کد خبر: ۶۹۴۵۱۵۵
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷

روزنامه دیلی اکسپرس به نقل از منابع پارلمانی انگلیس گزارش داد نخست‌وزیر این کشور پس از کناره‌گیری از قدرت می‌تواند عضو مجلس اعیان شود.

ترزا می‌ پس از استعفا می‌تواند به مجلس اعیان انگلیس ملحق شودبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیلی اکسپرس به نقل از منابع ناشناس در پارلمان انگلیس اعلام کرد ترزا می، نخست وزیر این کشور در صورت تمایل می‌تواند بعد از کناره گیری از قدرت به مجلس اعیان انگلیس بپیوندد.

دیلی اکسپرس به نقل از این منبع خبری پارلمان انگلیس گزارش داد او (ترزا می) یکی از محافظه کاران بسیار قدیمی است. مجلس اعیان می‌تواند جای مناسبی برای او باشد. یک مقام دیگر عضو پارلمان انگلیس نیز گفت: به هیچ عنوان برایم جای تعجب ندارد اگر او به مجلس اعیان بپیوندد.

همچنین یک مقام دیگر در این باره گفت به عنوان نخست وزیر، در صورت تمایل او می‌تواند به مجلس اعیان برود یا اینکه می‌تواند همچنان عضو پارلمان باقی بماند. همانطور که کاملا مشخص است اکنون دوران دشواری برای اوست و لازم است که او آرام بوده و تصمیم بگیرد که چه می‌خواهد انجام دهد.

دیلی اکسپرس یادآور شد در این صورت ترزا می‌ تبدیل به اولین تخست وزیر انگلیس می‌شود که از زمان مارگارت تاچر، نخست وزیر اسبق این کشور، به مجلس اعیان می‌پیوندد.

نخست‌وزیر انگلیس، روز جمعه با چشمانی اشک‌بار استعفای خود را اعلام کرد، اما گفت تا هفتم ژوئن (۱۷ خرداد) در سمت خود باقی می‌ماند. او از ریاست حزب محافظه‌کار انگلیس هم کناره‌گیری کرد. نخست وزیر انگلیس پس از اعلام استعفای خود گفت: هر کاری می‌توانستم برای تحقق دموکراسی و دستیابی به توافق برکسیت (جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا) انجام دادم.

شایان ذکر است، نخست وزیر انگلیس در هفته‌های اخیر تحت فشار فراوان اعضای ناراضی این حزب قرار داشت که معتقدند وی نتوانسته است این کشور را از اتحادیه اروپا خارج کند. بر اساس ضوابط اتحادیه اروپا، انگلیس باید پس از پایان مهلت دو ساله به منظور خروج از اتحادیه اروپا، در نهم فروردین ماه امسال اتحادیه اروپا را ترک می‌کرد، اما به علت دست نیافتن به توافق مورد قبول اکثریت، این زمان تا نهم آبان (۳۱ اکتبر) تمدید شد. علت تعویق شش ماهه زمان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، مخالفت پارلمان این کشور با توافق موجود درباره برکسیت است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر