کد خبر: ۶۹۴۶۹۱۱
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۲
فرماندار مرکز لرستان مطرح کرد؛

فرماندار مرکز لرستان، از آتش‌سوزی مراتع و جنگل‌های لرستان به دلیل جرقه واگن‌های قطار روی ریل در مسیر راه آهن خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، اسد عبدالهی پیش از ظهر یکشنبه در جلسه اطفای حریق جنگل‌ها و مراتع لرستان در سخنانی با اشاره به اینکه وضعیت شهرستان خرم آباد نسبت به سال‌های گذشته مطلوب‌تر است، اظهار داشت: تعداد آتش سوزی‌ها از ۲۸ مورد به پنج فقره و ۵۶ هکتار آتش سوزی رسیده است.

وی، بیان داشت: عامل اصلی کاهش آتش سوزی‌ها افزایش میزان آگاهی مردم و همچنین استفاده از ابزار جدید در کنترل آتش سوزی‌ها بوده است.

فرماندار مرکز لرستان با بیان اینکه در خرم آباد دو جلسه آتش سوزی و همچنین برداشت محصولات کشاورزی را برگزار کرده‌ایم، تصریح کرد: مشکلات موجود در این زمینه آتش زدن پسماند محصولات کشاورزی و آتش سوزی در مسیر راه آهن است.

عبدالهی، گفت: نقاطی مانند پایین‌تر از «بیشه» تا نزدیک «چم سنگر» بیشترین آتش سوزی را داریم که در این راستا بحث پاکسازی اطراف خط آهن باید مورد توجه قرار گیرد.

وی، افزود: همچنین برخی واگن‌های قطار در مسیر جرقه ایجاد می‌کنند و موجب آتش سوزی می‌شوند.

فرماندار خرم آباد در ادامه با اشاره به فعالیت مطلوب تشکل‌های مردمی برای از بین بردن علف‌های هرز، تصریح کرد: همچنین جلساتی را نیز با شورا‌ها و دهیاران روستا‌ها داشته‌ایم.

عبدالهی با اشاره به اینکه ۷۵ منطقه خاص و مستعد آتش سوزی در شهرستان خرم آباد داریم، گفت: همچنین شهرداری و آتش نشانی می‌توانند در مقابله با آتش سوزی جنگل‌ها در حاشیه شهر خرم آباد و همچنین بام لرستان همکاری کنند.

وی، تاکید کرد: ایجاد «آتش بر» در ۱۴ نقطه از شهرستان خرم آباد نیز در مراحل پایانی است.

 

انتهای پیام/پ

 

اطفای حریق در مراتع لرستان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر