کد خبر: ۶۹۶۷۶۸۱
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان خبر داد:

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت :براساس آمار‌های موجود در سال گذشته بیش از چهارده میلیارد تومان زکات فطره در استان زنجان از طریق دبیرخانه شورای زکات مستقر در کمیته امداد، جمع آوری و بین نیازمندان توزیع شده است.

بهره مندی ۵۵ هزار نفر از خدمات کمیته امداد استان زنجانبه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان،هدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در این دیدار با اشاره به اینکه از رویکرد‌های اصلی کمیته امداد استان زنجان توسعه بعد مردمی این نهاد است، گفت: با همین نگاه و با هدف اجتماع محور کردن فرآیند فقر زدایی، تلاش می‌کنیم با توسعه کمی و کیفی مراکز نیکوکاری با محوریت، بستر‌های لازم برای مشارکت بیشتر خیران در برنامه‌های اجرایی این نهاد فراهم شود.

وی با بیان اینکه مردم استان زنجان همواره، در برنامه‌های اجرایی این نهاد مشارکت مطلوبی داشته اند، افزود: با وجود چالش‌های اقتصادی با گفتمان سازی مناسب از طریق ائمه جمعه و جماعات، فضاسازی مناسب رسانه‌ای، همراهی مسئولان و تلاش‌های انجام شده، مشارکت خیران در برنامه‌های اجرایی این نهاد افزایش قابل توجهی داشته است.

صفری با اشاره به اینکه با هم افزایی کمک‌های مردمی و منابع داخلی این نهاد، هیچ مددجوی در صف انتظار خدمت در بخش‌های مختلف در استان زنجان وجود ندارد، ادامه داد: با مشارکت مطلوب خیران زنجانی در طرح‌های اجرایی کمیته امداد به ویژه طرح اکرام ایتام و محسنین، میانگین ماهیانه سرانه دریافتی ایتام تحت حمایت این نهاد با ۴۸۱ هزارتومان، دوبرابر میانگین کشوری است.

وی در ادامه به جمع آوری ۱۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان زکات در سال گذشته نیز اشاره کرد و افزود: برنامه ریزی شده است این رقم با افزایش ۲۸ درصدی نسبت به سال گذشته به ۱۸ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان برسد.

صفری به بهره مندی بیش از ۲۸ هزار خانوار نیازمندی زنجانی از خدمات مستمر و غیر مستمر این نهاد اشاره کرد و ادامه داد: از مجموع خانوار‌های تحت حمایت این نهاد در استان زنجان بیش از ۲۵ هزار خانواده از خدمات مستمر کمیته امداد بهره‌مند هستند که از این تعداد نیز شش هزار و ۵۰۰ خانواده در سال گذشته تحت حمایت قرار گرفته اند.

انتهای پیام/ن
 
 

بهره مندی بیش از ۲۸ هزار خانوار نیازمندی زنجانی از خدمات مستمر و غیر مستمر کمیته امداد

 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر