کد خبر: ۶۹۷۷۲۳۱
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم عنوان کرد؛

آهنین پنجه گفت: در چند روز گذشته در بخش کشاورزی استان ۳۰ مگاوات صرفه‌جویی برق داشته‌ایم که اگر این‌گونه نمی‌شد در غیر این صورت باید منتظر اعمال خاموشی‌ها در کشور بودیم.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم؛مهدی آهنین‌پنجه مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم با اشاره به عدم اجرای خاموشی‌ها تاکنون در کشور گفت: در روز‌های گذشته مصرف کشور بیش از ۵۳ هزار مگاوات بوده که به علت افزایش دما شاهد افزایش مصرف در بخش انرژی برق هستیم.

وی با تأکید بر اینکه جز حادثه‌ای که برای سیکل ترکیبی قم رخ داد در استان تاکنون خاموشی اعمال نشده است، ابراز کرد: سال گذشته در دو زمان و با هماهنگی صنعت برق شهرک‌های صنعتی استان مدیریت‌شده و خاموشی رخ داد که امیدواریم با همکاری مردم، صنعت و کشاورزی بتوانیم با عبور از این دو ماه خاموشی در کشور و استان نداشته باشیم.

وی با بیان اینکه طبق پیش‌بینی‌ها، کشور نیازمند ۶۳ هزار مگاوات برق برای روز‌های آینده است،یادآورشد: ما سه هزار مگاوات برق ذخیره داریم که اگر مردم، صنعت و بخش کشاورزی کمک نکنند باید شاهد اعمال خاموشی‌ها باشیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم ادامه داد: در چند روز گذشته در بخش کشاورزی استان ۳۰ مگاوات صرفه‌جویی برق داشته‌ایم که در کل کشور این صرفه‌جویی به ۱۷۰۰ مگاوات رسید که اگر این‌گونه نمی‌شد در غیر این صورت باید منتظر اعمال خاموشی‌ها در کشور بودیم.

آهنین‌پنجه با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی عمومی در زمینه کاهش مصرف برق عنوان کرد: با تغییر ساعت کاری ادارات استان و کاهش استفاده از وسایل سرمایشی گام مهمی در زمینه کاهش مصرف برق در استان برداشته‌شده است.

انتهای پیام/ح

بخش کشاورزی استان قم ۳۰ مگاوات برق صرفه‌جویی کرد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر