کد خبر: ۶۹۷۸۸۴۹
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱
نوروزی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد؛

مدیر عامل سازمان خدمات درمانی نیرو‌های مسلح از اجرای طرح پایلوت پوشش بیمه‌ای خدمات مراقبت در منزل بیماران خاص خبر داد.

اجرای پایلوت پوشش بیمه ای پرستاری در منزل از ابتدای تیر در نیروهای مسلحامیر نوروزی مدیر عامل سازمان خدمات درمانی نیرو‌های مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، از اجرای طرح پایلوت پوشش بیمه‌ای خدمات مراقبت در منزل بیماران خاص و صعب‌العلاج تحت پوشش بیمه نیرو‌های مسلح خبر داد و گفت: از ابتدای تیر ماه سال ۹۸ خدمات پزشکی، پرستاری و توانبخشی در منزل برای بیماران خاص و صعب‌العلاج که توان خروج از منزل برایشان ممکن نیست، تحت پوشش بیمه نیروهای مسلح قرار گرفته است.

وی در حاشیه رونمایی از سه طرح ساخد(سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح) افزود: خدمات پزشکی، پرستاری و توانبخشی در منزل برای بیماران خاص و صعب‌العلاج پس از اجرای طرح پایلوت تحت پوشش بیمه خدمات درمانی نیرو‌های مسلح قرار می‌گیرد تا علاوه بر صرفه جویی در هزینه بیماران ناتوان مدام در مسیر بیمارستان و منزل در رفت و آمد هستند.

۱۵۰ هزار بیمه شده خاص و صعب العلاج در نیرو‌های مسلح

مدیر عامل سازمان خدمات درمانی نیرو‌های مسلح با اشاره به آمار بیماران خاص و صعب‌العلاج تحت پوشش بیمه خدمات درمانی نیرو‌های مسلح اظهار کرد: ۱۵۰ هزار بیمه شده در نیرو‌های مسلح داریم که در دسته بیماران خاص و صعب‌العلاج قرار می‌گیرند.

نوروزی با بیان اینکه پوشش خدمات پزشکی، پرستاری و توانبخشی برای بیماران خاص و صعب‌العلاج به صورت پایلوت تحت پوشش بیمه نیرو‌های مسلح قرار می‌گیرد، گفت: ما به صورت پایلوت این خدمات را برای گروهی از بیمه‌شدگان خاص و صعب‌العلاج نیرو‌های مسلح ارائه می‌کنیم و پس از اجرای پایلوت پوشش بیمه‌ای خدمات را برای همه بیماران خاص و صعب‌العلاج گسترش می‌دهیم.

وی به مزایای پوشش بیمه‌ای خدمات پزشکی، پرستاری و توانبخشی بیماران خاص و صعب‌العلاج در منزل اشاره کرد و گفت: هزینه‌های بسیار زیادی به بیمارستان و خانواده بیماری که در بیمارستان بستری است و خدمات پزشکی، پرستاری و توانبخشی را در بخش‌های مراقبت ویژه دریافت می‌کند  تحمیل می‌شود.

مدیر عامل سازمان خدمات درمانی نیرو‌های مسلح ادامه داد: برآورد‌ها این است که با پوشش بیمه‌ای خدمات پزشکی، پرستاری و توانبخشی در منزل برای بیماران خاص و صعب‌العلاج بین یک سوم تا یک چهارم هزینه‌های ریالی کاهش پیدا کند، از طرفی نیاز به رفت و آمد‌های غیر ضروری خانواده بیماران بین بیمارستان و خانه نیز کم شده و در نهایت هزینه‌های ریالی خانوار کاهش چشمگیری پیدا کند.

نوروزی تاثیر مثبت روانی را یکی دیگر از اثرات ارائه خدمات پزشکی، پرستاری و توانبخشی در منزل برای بیماران خاص و صعب‌العلاج دانست و گفت: وقتی بیماران این خدمات را در منزل و با کیفیت مناسب دریافت کنند بیمار و خانواده او از نظر روانی آرامش دارند و به همین دلیل این خدمات، هزینه‌های عاطفی خانواده را نیز کاهش خواهد داد.

وی یادآوری کرد: با پوشش بیمه‌ای خدمات پزشکی، پرستاری و توانبخشی با ابزار‌های نظارتی، هزینه‌هایی که پیش از این بیماران در بیمارستان پرداخت می‌کردند از این پس در خانه پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر