کد خبر: ۶۹۸۰۰۳۶
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰
باشگاه خبرنگاران جوان گزارش می‌دهد؛

روز گذشته و پس از کش و قوس‌های فراوان سرانجام جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور رئیس جمهور برگزار شد.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، دی ماه سال گذشته بود که محمدرضا مخبر دزفولی پس از ۱۲ سال از دبیری شورای عالی انقلاب فرهنگی کنار ‌رفت و جای او حجت‌الاسلام والمسلمین سید سعیدرضا عاملی به عنوان دبیر جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی منصوب شد.

اما از دی‌ماه سال پیش تا روز گذشته جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور رئیس جمهور برگزار نشده بود پس پس از کش و قوس‌های فراوان و کنسل شدن جلسات پی در پی هفته گذشته با حضور علی لاریجانی رئیس قوه مقننه برگزار شد و باز هم جای خالی رئیس جمهور در آن جلسه خودنمایی می‌کرد.

علت برگزار نشدن جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی چه بود؟


اسفند سال گذشته حجت‌الاسلام والمسلمین عاملی علت حضور نداشتن و برگزار نشدن جلسات شورای‌عالی انقلاب فرهنگی را شلوغ بودن برنامه رئیس جمهور و حضور او در سفرهای استانی و بین المللی مطرح کرد.

اما برخی از حواشی حاکی از آن بود که حسن روحانی رئیس جمهور خواهان حضور دو تن از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسات نیست و به همین منظور جلسات شورا برگزار نمی‌شود.

 شورا

علت دقیق و چرایی برگزار نشدن جلسات را از اعضای این شورا پرسیدیم اما آنها هم علت را نمی‌دانستند.

 
منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری و یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره چرایی برگزار نشدن جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد من هم دلیل برگزار نشدن جلسات را نمی دانم و بهتر است علت دقیق را از مسئولان شورا جویا شوید.

اما هنگامی هم که از حجت‌الاسلام والمسلمین عاملی دبیر  شورا دلیل برگزار نشدن جلسات را پرسیدیم  او  گفت‌گو  با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: به این سوالات جواب نمی‌دهم.

شورا

جلسه‌ای که سرانجام با حضور رئیس جمهور برگزار شد

پس از برگزاری جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست علی لاریجانی، هفته گذشته حجت الاسلام و المسلمین سید سعیدرضا عاملی درباره برگزار شدن جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: جلسه بعدی شورای عالی انقلاب فرهنگی ( ۴ تیر ماه) به طور قطع با حضور حسن روحانی رئیس  جمهور برگزار می‌شود و در آن جلسه اسناد مختلف جنسیتی و حجاب مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند. 

حال پس از گذشت چندین ماه از برگزار نشدن جلسات سرانجام اولین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به دبیری عاملی و ریاست حسن روحانی روز گذشته برگزار و کلیات سند حجاب و عفاف به تصویب رسید.

جلسه روز گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی پس از ماه‌ها برگزار شد و قفل درب شورای عالی انقلاب فرهنگی و حضور رئیس‌جمهور در این جلسه بالاخره شکسته شد و باید امیدوار بود که جلسات بعدی این شورا هم به صورت منظم و با حضور تمام اعضا و رئیس شورا برگزار شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر