کد خبر: ۶۹۸۱۵۴۳
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷
آیت الله نوری همدانی:

آیت الله نوری همدانی گفت:دشمن از روحیه جهادی ملت ایران هراس دارد،با تقویت فرهنگ جهاد و شهادت به جنگ دشمن برویم.

دشمن از روحیه جهادی ملت ایران هراس دارد/رژیم صهیونیستی پایگاه استکبار استبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم؛ آیت الله نوری همدانی از مراجع عظام تقلید شامگاه روز چهارشنبه در دیدار جمعی از مسئولان کانون‌های فرهنگی هنری سازمان بسیج مستضعفین کشور با اشاره به اینکه دشمن از روحیه جهادی و شهادت طلبی ملت ایران هراس دارد، تصریح کرد: دشمنانی همچون ترامپ و صهیونیست‌ها را نمی‌توان با نرمی و زبان خوش به عقب راند، بلکه باید با آن‌ها با زبان شمشیر سخن گفت؛ امروز باید دانست که تنها با تقویت فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت می‌توان به جنگ با دشمن رفته و آن را به عقب نشینی وادار کرد.

 

این مرجع تقلید، انقلاب شکوهمند اسلامی را یکی از نعمت‌های بزرگ الهی تلقی کرد و گفت: ما باید از این نعمت بزرگ قدردانی کنیم، زیرا در غیر این صورت دچار کفران نعمت شده و به عذاب الهی گرفتار خواهیم شد.

 

وی یکی از برکات انقلاب اسلامی را رهایی مردم از چنگال استبداد شاهنشاهی دانست و تأکید کرد: مردم ایران سالیان طولانی تحت ظلم و استبداد قرار داشتند، اما انقلاب اسلامی آن‌ها را به ملتی مقتدر و عزتمند تبدیل کرد؛ در دوران پهلوی دچار هویت کشی فرهنگی، سیاسی و اجتماعی شده بودیم و در همه زمینه‌ها باید طبق نظر غربی‌ها عمل می‌کردیم؛ دشمن سالیان طولانی منابع اقتصادی کشورمان را چپاول می‌کرد و مردم را در حالت فقر و بردگی نگه می‌داشت.

 

 آیت الله نوری همدانی با اشاره به اینکه ملت ایران در دوران پیش از انقلاب ملت ایران ملتی وحشی و عقب مانده تلقی می‌شد، اظهار کرد امروز به برکت انقلاب اسلامی استکبار جهانی تسلط خود بر کشور را از دست داده و همه ملت‌های جهان چشم به انقلاب اسلامی دوخته و به آن امید بسته اند؛ امروز دشمن اذعان دارد که بدون خواست و اراده ملت ایران نمی‌تواند هیچ کاری انجام دهد.

 

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) با نهضت خودشان به مردم ایران خودباوری و اعتماد به نفس هدیه دادند، گفت: مردم در دوران پیش از انقلاب اسلامی دچار غرب زدگی و خودباختگی شده بودند، اما انقلاب اسلامی سبب شد هویت حقیقی خود را بیابند و خودباوری داشته باشند و بتوانند به خودکفایی برسند.

 

وی در ادامه یکی از برکات انقلاب اسلامی را احیای فرهنگ جهاد و شهادت معرفی کرد و گفت: امروز همه انقلابی‌ها باید به صحیفه نور امام خمینی (ره) توجه کرده و همواره آن را مطالعه کنند؛ ایشان در این کتاب می‌فرمایند «خداوند هر پیامبری را ارسال کرد، در یک دستش کتاب هدایت و در دست دیگرش ابزار جهاد قرار داشت»، بنابراین ما نیز باید با الگوگیری از پیامبران نسبت به فرهنگ جهاد و شهادت اهتمام داشته باشیم.

 

وی با اشاره به نشست معامله قرن صهیونیست‌ها در بحرین تأکید کرد: امروز صهیونیست‌های ظالم و اشغالگر می‌خواهند نیمی از سرزمین فلسطین را به صورت معامله‌ای تصرف کرده و نیمی دیگر را به فلسطینی‌ها بدهند؛ بدون شک تا زمانی که این غده سرطانی وجود داشته باشد، کشور‌های منطقه در امان نخواهد بود؛ امام خمینی (ره) فرمودند رژیم صهیونیستی پایگاه استکبار است، بنابراین باید تلاش کنیم آن را نابود کنیم.

 

 آیت الله نوری همدانی همچنین در ابتدای این دیدار با اشاره به آیه ۷ سوره مبارکه ابراهیم و بیان اینکه در ۷۳ آیه از آیات قرآن کریم نسبت به اهمیت شکرگزاری تأکید صورت گرفته است، گفت: یکی از وظایف انسان‌ها آن است که نعمت‌های خداوند را بازشناخته و درصدد شکرگزاری برآیند، زیرا شکر نعمت به زندگی انسان‌ها برکت می‌بخشد.

 

این مرجع معظم تقلید ادامه داد: فعالان عرصه فرهنگ و هنر باید به منابع ادبی و هنری فاخر ایرانی همچون اشعار سعدی، حافظ و فردوسی توجه داشته باشند.

 

 آیت الله نوری همدانی با اشاره به جایگاه با عظمت افراد با تقوا در روز قیامت خاطرنشان کردند: هنگامی که افراد با تقوا به سوی بهشت روانه می‌شوند، فرشتگان و خزانه داران الهی به استقبال آن‌ها آمده و آن‌ها را مورد تمجید قرار می‌دهند.

انتهای پیام/ش

دیدار مسئولان کانون‌های فرهنگی هنری بسیج کشور با آیت الله نوری همدانی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر