کد خبر: ۷۰۰۲۴۲۸
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴
۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴
کد خبر : ۷۰۰۲۴۲۸
در دیدار وزیر دادگستری با رئیس قوه قضاییه عراق مطرح شد؛

وزیر دادگستری گفت: در حال حاضر ۳۲۹ زندانی ایرانی در زندان مرکزی عراق نگهداری می‌شوند.

به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، عصر امروز علیرضا آوایی وزیر دادگستری با فایق زیدان رئیس قوه قضاییه عراق دیدار گفتگو کرد.

آوایی وزیر دادگستری در این دیدار گفت: ما به قوانین شما احترام می‌گذرایم، اما از مجموعه قضایی شما انتظار داریم.

وزیر دادگستری با بیان اینکه گاهی اوقات ایرانیان به دلیل جرائمی در کشور عراق گرفتار می‌شوند، گفت: ما تقاضا داریم افرادی که جرائم سبکی دارند و مجرم حرفه‌ای نیستند به خصوص افراد مسن با آن‌ها با رفعت برخورد سود و احکام صادر با جرائم تناسب داشته باشد و برای ملاقات خانواده زندانیان مساعدت صورت گیرد.

وزیر دادگستری با بیان اینکه در طول سال اتباع دو کشور با یکدیگر دیدارمی کنند، گفت: این حجم از روابط نیازمند روابط گسترده‌ای و از دولت عراق برای پذیرایی از مردم ایران تشکر می‌کنم.

آوایی گفت: از سال ۱۳۹۰ بین ایران و عراق ۴ توافق نامه استرداد محکومان امضا شده است و در حال حاضر ۳۲۹ زندانی ایرانی در زندان مرکزی عراق نگهداری می‌شوند.

اوایی تصریح کرد: پیشنهاد می‌کنم با نظر آقای رئیسی رئیس قوه قضائیه، کمیسیون مشترکی بین ایران و عراق تشکیل شود تا در رابطه با مسائل مشترک و اختلافی بحث و تبادل نظر کنند.

در ادامه فایق زیدان رئیس قوه قضاییه عراق گفت: توافق نامه‌های در دیدار‌های قبل بین ایران و عراق امضا شده است که لازم است این توافق نامه‌ها تکمیل شوند.

او افزود: بین وزارت دادگستری ایران و عراق ۴ توافق نامه در مورد استرداد محکومان، تبادل نظرات و .. امضا شده و لازم است این توافق نامه‌ها مجدد بررسی شوند و در قالب یک توافق نامه به امضا برسند.

رئیس قوه قضاییه عراق بر روی موضوع استراد محکومان بین دوکشور تاکید کرد و گفت: استرداد محکومان و مجرمان مسئله مهمی است، زیرا با احساسات خانواده‌ها ارتباط دارد.

او گفت: خون مردم عراق و خون مردم ایران در نبرد علیه باطن در کنار هم به زمین ریخته شده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر