کد خبر: ۷۰۰۴۲۸۸
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
کد خبر : ۷۰۰۴۲۸۸
حواشی دومین جلسه دادگاه شهردار اسبق تهران؛

دومین جلسه دادگاه شهردار اسبق تهران با حواشی همراه بود که در این گزارش می‌خوانید.

به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، دومین جلسه دادگاه محمد علی نجفی شهردار اسبق تهران به اتهام قتل میترا استاد صبح امروز در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی کشکولی برگزار شد. این جلسه دادگاه با حواشی همراه بود که در ادامه می‌خوانید.

ماجرای عزل وکیل نجفی و صحبت‌های در گوشی وکلا/ پسر میترا استاد در دادگاه حاضر شد + فیلم و تصاویر

(ساعت ۰۹:۰۱) صبح امروز وکلای نجفی به داخل جلسه دادگاه وارد شدند و یک دقیقه بعد نیز برادر میترا استاد (مسعود استاد) به همراه وکیلش وارد جلسه شد.

(ساعت ۰۹:۱۲) داماد نجفی در حال صحبت با وکلای پرونده بود و در خصوص جزئیات پرونده و دادگاه به بحث با آن‌ها پرداخت. نکته قابل توجه جلسه دوم دادگاه این‌ است که علیزاده طباطبایی یکی از وکلای نجفی در پرونده قتل میترا استاد بنا به گفته داماد نجفی از وکالت پرونده عزل شد. طبق شنیده‌ها علت عزل وی از برعهده داشتن وکالت، رفاقت علیزاده طباطبایی با نجفی بوده است.

(ساعت ۰۹:۴۱) محمد علی نجفی وارد دادگاه شد.

ماجرای عزل وکیل نجفی و صحبت‌های در گوشی وکلا/ پسر میترا استاد در دادگاه حاضر شد + تصاویر

(ساعت ۰۹:۴۳) «مهیار» پسر میترا استاد (همسر دوم شهردار تهران) که هفتم خرداد در خانه‌اش توسط همسرش کشته شد، در جلسه دوم دادگاه به عنوان اولیاءدم مقتوله با همراهی‌ دایی‌اش (مسعود استاد) حضور یافت. وی بلافاصله بعد از ورود نجفی به دادگاه، وارد سالن شد.

گفتنی است؛ در جلسه اول دادگاه پرونده قتل میترا استاد، قاضی کشکولی ریاست جلسه پسر میترا استاد را برای ادای توضیحات احضار کرد.

(ساعت ۰۹:۴۳) قاضی کشکولی نیز وارد دادگاه شد. وی با اشاره به علنی بودن دادگاه اظهار کرد: مجوز علنی بودن دادگاه توسط رئیس قوه قضائیه صادر شده و مطابق مندرجات آیین دادرسی علنی انتشار مشروح جلسات با رعایت مندرجات آن آزاد است.قاضی از حاجیلویی وکیل خانواده میترا استاد درخواست کرد برای ارائه دفاعیات خود در جایگاه حاضر شود.

 وکیل مدافع اولیای دم پس از حضور در جایگاه خطاب به شهردار اسبق تهران گفت: آقای نجفی شما وزیر آموزش و پرورش بودید و مرتکب قتل عمد شدید.شما نوک مداد را نشکسته‌اید که می‌گوئید اشتباه کرده‌ام؛ شما یک زن مسلمان را به قتل رسانده‌اید.

وی افزود: اینجا صحنه سیاست نیست که با هر اشتباهی کنار بکشید، شما مرتکب قتل عمد شدید و در دادگاه باید پاسخگو باشید.

(ساعت ۱۰:۴۰) نجفی در جایگاه قرار گرفت و به دفاع از خود پرداخت. وی گفت: اتهام قتل عمد را قبول ندارم؛ هیچ وقت همسر مرحومم را به قتل تهدید نکردم.

ماجرای عزل وکیل نجفی و صحبت‌های در گوشی وکلا/ پسر میترا استاد در دادگاه حاضر شد + فیلم و تصاویر

(ساعت ۱۰:۵۷) پسرمیترا استاد با حضور در جایگاه گفت: ساعت ٩ صبح از منزل خارج شدم و حدود ساعت ١٢ ظهر به خانه برگشتم که دیدم دو نفر غریبه داخل ساختمان هستند. ابتدا فکر کردم واحد را اشتباه آمده‌ام، اما دیدم که اشتباه نکردم و به کمک آقای آقازاده (راننده شخصی محمدعلی نجفی) وارد حمام شدم و مادرم را داخل حمام دیدم.

وی ادامه داد: آقای نجفی مدام مادرم را با اسلحه تهدید می‌کرد و گفته بود که یک روز با همین اسلحه مادرت را می‌کشم.

مهیار در پاسخ به سؤال قاضی مبنی بر اینکه در رابطه با قتل مادرتان شکایتی دارید؟ گفت: بله، تقاضای قصاص دارم.

قاضی پرونده خطاب به پسر میترا استاد گفت: در اظهارات نجفی آمده که در گذشته مادرتان با تندی نسبت به شما برخورد داشته و از خانه بیرونتان کرده است آیا این اظهارات واقعیت دارد؟ مهیار پاسخ داد: خیر آقای قاضی، مادر من هرگز مرا بیرون نکرده و با من دعوا نداشته است.

قاضی کشکولی پرسید: بین آقای نجفی و مادرت در چند نوبت درگیری به وجود آمده است؟ و آیا اینکه گفته می‌شود او در این درگیری‌ها به دلیل برخورد فیزیکی زخمی شده است صحت دارد؟ فرزند مقتوله جواب داد: بله آقای قاضی حدود ۳ ماه پیش این اتفاق رخ داده است.

در ادامه قاضی کشکولی ریاست دادگاه از جهانشاد صفری، ولی قهری مهیار صفری دعوت کرد تا برای ادای توضیحات در جایگاه حاضر شود.

ناگفته‌های پسر میترا استاد در حضور قاضی/ ماجرای عزل وکیل نجفی چه بود؟+ فیلم و تصاویر

قاضی پرونده گفت: آیا در خصوص پرونده درخواستی دارید یا خیر؟ جهانشاد صفری پاسخ داد: من در راستای قانون می‌خواهم عدالت برقرار شود و با توجه به اینکه پسرم تقاضای قصاص کرده است من نیز تقاضای قصاص را دارم.

(ساعت ۱۲:۳۷) در حاشیه برگزاری جلسه دادگاه بار‌ها از سوی وکلای دو طرف پرونده مباحثی خارج از موضوع اصلی مطرح می‌شد که قاضی کشکولی رئیس دادگاه مدام به وکلای طرفین تذکر داد که از بیان موضوعات خارج از بحث اصلی خوداری کنند.

(ساعت ۱۲:۵۴) پس از اظهارات‌گودرزی وکیل محمدعلی نجفی، قاضی کشکولی رئیس دادگاه پرونده قتل میترا استاد، از ادامه پرونده درجلسه سوم خبر داد.

(ساعت ۱۲:۵۴) قاضی کشکولی در واکنش به سوال باشگاه خبرنگاران جوان درباره نقش کارگردان معروف در پرونده قتل میترا استاد سکوت کرد و پاسخی نداد.

قاضی گفت: سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد همسر دوم شهردار پیشین تهران ساعت ۹ صبح روز دوشنبه ۳۱ تیتر برگزار می‌شود.

(ساعت ۱۳:۲۵) شهریاری در حاشیه دومین جلسه دادگاه نجفی و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نجفی اتهامات وارده را قبول دارد و می‌گوید قتل با یک سلاح بوده، ولی وکیل او القائات دیگری را می‌گوید و سوار بر موج‌هایی می‌شود که برخی افراد در فضای مجازی راه انداخته‌اند مبنی بر اینکه نکند فرد دیگری هم باشد. نجفی با صداقت آمده و اعتراف کرده است.

شهریاری درباره مفاد نامه نگاشته شده از سوی نجفی به سازمان بازرسی کل هم گفت: این موضوع اصلأ ربطی به پرونده ندارد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه احتمال وجود دو ضارب وجود دارد؟ گفت: خود آقای نجفی می‌گوید نبوده است.

سرپرست دادسرای جرایم جنایی تهران در پاسخ به این سوال که آیا ۹ گلوله شلیک شده؟ گفت: این موضوع صحت ندارد. وکیل متهم سعی بر القای برخی مطالب دارد. کارشناس ارشد اسلحه گفته سه گلوله شلیک شده که به دیوار و سقف خورده است و کمانه کرده است، اما وکیل برعکس می‌گوید که یک‌گلوله به کمد خورده و یکی هم به دست مقتول خورده که می‌شود پنج گلوله. اگر بخواهیم مکان‌ها را بررسی کنیم باید کمانه‌ها را ضرب در دو کنیم و ضربه به دست‌ها هم حساب شود که می‌شود ۹ تا که این درست نیست.

حمیدرضا گودرزی وکیل مدافع محمدعلی نجفی در پرونده قتل میترا استاد، در حاشیه دومین جلسه دادگاه محمدعلی نجفی در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا قبل از آغاز جلسه آقای نجفی با برادر و پسر مقتول دیدار داشته است، گفت: خیر این موضوع صحت ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که سرپرست دادسرای جنایی موضوع ۹ تیر را رد کرد، نظر شما در این رابطه چیست؟ گفت: اینکه تیر‌ها کمانه شده و برخی مسایل دیگر را باید کارشناسان بررسی کنند، چون جنبه علمی محض دارد.

گودرزی ادامه داد: در این پرونده تحقیقات جنایی اهمیت دارد. البته درست است که از نظر موضوعیت اجتماعی و سطح انتشار در جامعه مورد توجه عموم است.

وی افزود: از دادگاه تقاضا داشتیم مبنی بر اینکه نقایص مورد اشاره ما در پرونده رفع شود و ممکن است در بخشی از ادله هم از جهت کارشناسی نظر معارض اعلام شود، اما به هر حال ابهاماتی داریم که اگر دادگاه موافقت کند یک تیم کارشناسی و کمیسیون پزشکی قانونی در رابطه با صحنه جرم و کارشناسی تشکیل و بررسی‌ها انجام شود و شاید باب برای مطالبی باز شود که راه برای تغییر دادرسی فراهم شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
محبوبه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
ان شاالله ک هرچی خیره همون بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
حتماًبایدقصاص شوداونم درملاءعام.
میم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
نجفی با آن همه کیاست و وزارت ببین با کیا نشست و برخاست کرد و خودش و بدبخت کرد واقعا متاسفم خدایا ما رو لحظه ای به خودمون وا نگذار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
کاش قضاوت رو ب مرجع صالح واگذار کنیم و بدونیم که اگر کسی رو ب نا حق قضاوت کنیم گردش فلک قطعا ما رو هم در وضعیت مشابه قرار خواهد داد..پس تقوا پیشه کنیم و دعا کنیم ک همه ما عاقبت بخیر بشیم انشاالله.
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
باید قصاص شود که فردا گردن کلفتها فکر نکنن میتوانند هر کاری بکنن پسر بیچار ه تا آخر عمر این صحنه زجر آور را فراموش نمیکنه
سلام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
به نظرم باید قصاص شود
فراموش شده
|
Netherlands
|
۰۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
باسلام انشاءالله قاضی بزرگوار پرونده رای را بدهد که حق متهم هستش تادرس عبرتی برا دیگران باسد که خون بی گناهی ریخته نشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
اي داد بيداد طفلک بچه چه عذابي کشيده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
اگر تو قصد کشتن نداشتی چرا اسلح رو به داخل حمام آنهم مسلح کردیو بالشت برداشتی نه بخاطر اینست که شلیک که کردی صدای تیر کمتر شنیده شود. قتل عمد است و بهانه جوبی های وکیل خلاف عدالت است!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
قصاص کمترین تاوانی است که این قاتل باید پس بدهد.
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر