کد خبر: ۷۰۰۵۳۶۶
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸
۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸
کد خبر : ۷۰۰۵۳۶۶
گروه : قزوین » قزوین

معاون عمرانی استاندار قزوین گفت:۱۱۷میلیارد تومان غرامت به کشاورزان خسارت دیده استان از سیل اختصاص یافته که بخش عمده از این اعتبار بلاعوض است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، علی فرخ زاد در جلسه شورای هماهنگی بحران استان تاکید کرد: ۱۰۵ میلیارد تومان از این غرامت شامل کمک‌های بلاعوض است که ۹۳ میلیارد تومان آن به صورت استمهال وام بانکی و مابقی نیز با اجرای طرح‌ها و بلاعوض مستقیم تخصیص خواهد یافت.

به گفته وی، کل مبالغ خسارتی به سیل زدگان کشاورزی استان اختصاص داده شده است و از محل ۹۳ میلیارد تومان نیز تاکنون ۴۵ میلیارد تومان محقق شده و مابقی در حال اجرا است.

معاون عمرانی اظهار داشت: دهیاری‌ها با کمک مدیریت بحران استان می‌توانند از محل ارزش افزوده مبالغی را برای خرید تجهیزات آتش نشانی هزینه کنند و فرمانداری‌ها نیز در کمیته‌های برنامه‌ریزی تدابیر لازم را در این زمینه به عمل آورند.

فرخزاد با اشاره به کارگروه مدیریت بحران یادآور شد: پیش‌بینی‌های لازم از امروز برای مقابله با بارندگی‌های پاییزه امسال باید به عمل آید.

وی با اشاره به افزایش پنج برابری آتش سوزی در مراتع و ۲.۵ برابری آن در باغ‌های استان طی سال جاری نسبت به مدت مشابه گذشته، گفت: باید برنامه لازم برای شناسایی کانون‌های بحران آتش در مراکز یاد شده صورت گیرد.

در ادامه این جلسه قدرت الله مهدیخانى مدیرکل مدیریت بحران استان هم گفت:سال گذشته ٩٠ و امسال تاکنون شاهد وقوع ٣٢٠ هکتار حریق در استان بوده ایم.

مهدیخانى از آب منطقه اى قزوین خواست آب موردنیاز براى کشت دوم کشاورزان را در اختیار آن‌ها قراردهد.

وى همچنین از عدم بیمه محصولات کشاورزى توسط برخى از کشاورزان انتقاد کرد و خواستار بیمه محصولات شد.

مهدیخانى با اشاره به خسارات ناشى از بحران هاى سالجارى در استان گفت: سرمازدگی و سیل امسال هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان خسارت به استان وارد کرد.

وى همچنین از تخصیص ٣ میلیارد براى ساماندهى رودخانه‌ها در روستا‌ها خبرداد.

اکرم نجفى مدیرکل دفتر امور روستایى استاندارى هم در این جلسه گفت:باید فرهنگ استفاده از مردم براى کنترل بحران در روستا‌ها را اشاعه دهیم.

نجفى با اشاره به امکانات موجود در روستا‌ها براى مدیریت بحران افزود:در ٢سال گذشته در حوزه آتش نشانى روستایى ١٩پایگاه فعال شده است ولى امکانات لازم ندارند.

وى اذعان کرد:امسال بسیارى از آتش سوزى‌ها را آتش نشانى هاى روستایى مدیریت کردند.

نجفى همچنین بر لزوم ثبت نام و آموزش داوطلبان جهت مشارکت در مدیریت بحران تاکیدکرد.
 
انتهای پیام/.

 

۱۰۵ میلیارد تومان کمک بلاعوض برای پرداخت غرامت سیل به استان قزوین اختصاص یافت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر