کد خبر: ۷۰۰۶۶۴۱
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۹

استاندار زنجان گفت: این استان از نظر وجود نیروی کار ماهر رتبه نخست و از نظر فرهنگ تعهد به کار رتبه دوم را در کشور دارد.

زنجان در میزان نیروی کار ماهر رتبه نخست کشور را داردبه گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ، فتح الله حقیقی در شورای اداری شهرستان خدابنده گفت: امروز در شرایطی قرار داریم که عمق عصبانیت و کینه دشمن بنا به دلایل مختلف از جمهوری اسلامی، در اوج خودش قرار دارد.

وی تصریح کرد: امروز بزرگترین هنر ما ایجاد آرامش در جامعه است، بنابراین خراب کردن دیگران و کار‌های آنان هنر نیست.

حقیقی به کاهش قیمت مرغ در بازار استان در نتیجه برخورد با متخلفان اشاره کرد و ادامه داد: در زمینه تامین اقلام اساسی اقدامات مناسبی برای ایجاد آرامش در استان انجام می‌شود.

استاندار زنجان حضور هدفمند در بین مردم به دور از شعارزدگی را جزو  برنامه‌های مدیریت استان برشمرد و افزود: حضور در بین مردم و دریافت نظرات و مشکلات آنان و تلاش برای حل مسائل زمینه آرامش جامعه را فرام می‌کند.

وی به ظرفیت‌های استان زنجان برای توسعه اشاره کرد و گفت: این استان از نظر دسترسی به بازار‌های داخلی و خارجی رتبه دوم را در کشور دارد به طوری که درشعاع ۴۰۰ کیلومتری پیرامون زنجان به ۵۰ درصد جمعیت کشور و به بالای ۵۰ درصد منابع کشور دسترسی وجود دارد؛ به همین علت تبدیل این استان به مرکز لجستیک پشتیبانی منطقه شمال غرب کشور، مطرح است.

حقیقی ادامه داد: زنجان از لحاظ تمایل به کالا‌های داخلی رتبه دوم کشوری، از نظر دسترسی به حامل‌های انرژی رتبه ششم و در امنیت سرمایه گذاری رتبه دوم را در کشور دارد که این مولفه ها، جزو ظرفیت‌های بسیار خوب استان است.

استاندار زنجان به پیگیری برای حضور وزیران و مدیران ملی در این استان اشاره کرد و گفت: این سفر‌ها به تناسب نیاز استان در پیشبرد اجرای طرح‌ها انجام می‌شود.

وی به پیگیری برای بومی شدن اشتغال در استان تاکید کرد و افزود: بر اساس تفاهم‌های ایجاد شده واحد‌های تولیدی در استخدام نیروی کار از افراد بومی استفاده خواهند کرد.

حقیقی به پی گیری برای برای احیای چند واحد تولیدی دراستان که چند سال تعطیل بودند، اشاره کرد و افزود: علاوه بر این موارد ۶ واحد تولیدی نیز در استان امسال به بهره بردای خواهد رسید.

استاندار زنجان به تعیین تکلیف طرح‌های مسکن در استان اشاره کرد و گفت: این طرح‌ها شامل چهار هزار واحد مسکونی است که با تشکیل کمیته‌ای زمینه برای به سرانجام رساندن آن‌ها فراهم شده است.

وی افزود: در خصوص مسکن روستایی نیز از تیر سال گذشته تا تیرماه امسال برای۲ هزار واحد، تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی با ۱۵ سال تقسیط پرداخت شده است.

حقیقی اظهار داشت: از مرداد امسال تا مرداد سال آینده نیز قرار است یک هزارو ۴۰۹ فقره تسهیلات برای بهسازی مسکن‌های روستایی در استان پرداخت شود که میزان این تسهیلات به ۴۰ میلیون تومان افزابش یافته است.

وی در بخش دیگری از سخنان به اقدامات دولت در حوزه کشاورزی استان اشاره کرد و گفت: هشت طرح بزرگ در حوزه کشاورزی در استان در حال اجرا است که از جمله آن‌ها می‌توان به راه اندازی بزرگ‌ترین واحد ۴۰ هزار رأسی پرورش گوسفند در کشور، توسعه کشت گیاهان دارویی در ۵۰۰ هکتار، ایجاد بزرگ‌ترین باغ گردو کشور و بهره برداری از شبکه آبیاری نوین از مخزن سد‌های استان اشاره کرد.

استاندار زنجان در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه نماینده مجلس، امام جمعه و فرماندار سه رأس توسعه در هرشهرستان هستند، گفت: برای قوت بیشتر این مثلث لازم است یک هیات اندیشه ورز نیز از میان نخبگان در شهرستان‌ها تشکیل شود.

انتهای پیام /ک 

شورای اداری شهرستان خدابنده  تشکیل جلسه داد

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر