کد خبر: ۷۰۰۹۸۴۰
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
در نشست تحریم در تقابل با صلح جهانی از نگاه ادیان مطرح شد؛/۱

نشست تحریم در تقابل با صلح جهانی از نگاه ادیان صبح امروز برگزار شد.

آغاز نشست تحریم در تقابل با صلح جهانی از نگاه ادیانبه گزارش خبرنگار حوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، نشست تحریم در تقابل با صلح جهانی از نگاه ادیان صبح امروز در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با حضور آیت الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور برگزار شد.

ابراهیمی ترکمان: از تمامیت ارضی کشورمان دفاع می‌کنیم

در این مراسم ابوذر ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به اینکه انسان‌ها دو گونه هستند، گفت: یک عده از انسان ها، قدرتشان را از بیرون کسب می‌کنند عده‌ای از درون قدرتمند هستند. شمس تبریزی بیش از ۲۳ ماه با مولانا همنشینی داشت و تاثیری در او گذاشت که حاصلش ۶۰ هزار بیت شد.

وی به نفوذ زیاد افرادی که از درون قدرتمند هستند، اشاره کرد و گفت: این افراد انسان‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهند و قبل از انقلاب اسلامی، فقط امام خمینی (ره) بودند که چنین ویژگی داشتند. ایشان با عظمت روحی با ابزار گفتگو و صحبت در تک تک انسان‌ها تاثیر گذاشتند.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تصریح کرد: امروز عربستان در همه جا هزینه می‌کند، اما یک هزارم آنچه مقام معظم رهبری به دست آورده نتوانسته به دست بیاورد. در مقابل قدرت رئیس جمهور آمریکا بیرونی است، اما هیچ تضمینی برای ماندگاری این قدرت وجود ندارد، چون ممکن است هر لحظه از بین برود و قدرت نمی‌تواند ماندگاری را به فرد هدیه کند.

ابراهیمی ترکمان ادامه داد: امروز ما دور هم جمع شده ایم تا بگوییم از تمامیت ارضی کشورمان در برابر استکبار جهانی و زیاده خواهی‌های کشور‌های مستکبر و رهبری مقام معظم رهبری حمایت می‌کنیم. همه ما در این جهت مشترک هستیم و از کیان جمهوری اسلامی ایران حمایت می‌کنیم.

آیت الله اعرافی: مقابله با مقام معظم رهبری نابخردانه  است

در این مراسم آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: تحریم‌های اخیر پرونده بسیار زجر آور و نفرت انگیز است که اگر این پرونده را کنار بزنیم در آن نقطه‌های سیاهی وجود دارد.

وی افزود: تحریم‌های آمریکا سطح وسیعی از دنیا را دربرگرفته و کشوری اشغالگر است؛ اشغالی غیر منطقی که در سطح گسترده‌ای در جهان غارتگری می‌کند. در تمام جریان‌های انقلابی، ایران در عدم گسترش سلاح‌های کشتار جمعی پیشگام بوده و قدرتی در برابر افراط گرایی و تروریسم در منطقه بود. حضور مقتدر ایران در منطقه، داعش را عقب راند در حالی که بقیه از آن حمایت کردند؛ این تحریم علاوه بر کل ایران، تمام ملت را هدف گرفته است و طیف وسیعی از نیاز‌های مردم و همه نیاز‌های اساسی را دربرگرفته است؛ این شرایط در حالی است که خودشان برجام را امضاء کرده اند و امضایشان خشک نشده به آن پشت کرده اند.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور از اینکه تحریم به سمت مقدسات ادیان و مذاهب رفته است؛ رهبری را نماد اقتدار، عزت، شکوه، عظمت مستضعفان عالم، مذاهب اسلامی و مقاومت در برابر ترور و اشغال و نماد مقدس یک مذهب دانست و گفت: احاطه علمی مقام معظم رهبری، نگاه بلند راهبردی و عمیق، صلابت و اقتدار از ویژگی‌های ایشان است؛ مقام معظم رهبری علاوه بر داشتن رتبه و مرجعیت، نفوذ قلبی، فکری و گفتمانی نه تنها در ایران بلکه در جهان دارند و مقابله با ایشان مقابله نابخردانه‌ای است که دودش در چشم نابخردانی می‌رود که این کار را انجام می‌دهند.

بت کلیا :تحریم های ترامپ نمی‌تواند هیچ تاثیری به حال ما داشته باشد

در این مراسم یوناتل بت کلیا، نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ما همان ملتی هستیم که باعث شدیم جرقه‌ای در دنیا بخورد وقتی موضوع گفتگوی تمدن‌ها را مطرح کردیم و با استقبال همه مواجه شد، گفت: ملتی هستیم که فقط آرامش را می‌خواهیم باید در دنیا آرامش و امنیت برقرار باشد. ما آشوریان در جنگ شهید دادیم هنگام ورود امام خمینی (ره) به کشور شهید دادیم و در تمام دوران‌ها کنار ملت ایران بودیم، چون امام علی (ع) با اجداد ما عهد نامه بسته بودند.

وی افزود: تحریم‌های ترامپ نمی‌تواند هیچ تاثیری به حال ما داشته باشد، چون ما چهل سال است تحریم هستیم. این‌ها روی افراد خود فروخته‌ای سرمایه گذاری کردند که تازه مسیحی شده اند و شرایط ما را در ایران بد ترسیم می‌کنند درحالی که مقابل کلیسای ما مامور ایستاده است تا از کلیسا حفاظت کند و کلیسای ما جزء میراث فرهنگی ایران است.

در پایان، بیانیه اجلاس قرائت شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر