کد خبر: ۷۰۲۲۰۱۱
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۲
۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۲
کد خبر : ۷۰۲۲۰۱۱
فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه خبر داد؛

سردار محمد مارانی از افتتاح ۲ هزارو ۵۳۳ پروژه محرومیت زدایی قرارگاه قدس سپاه در سیستان وبلوچستان با حضور سردار سرلشکر سلامی خبر داد.

افتتاح بیش از ۲ هزار پروژه محرومیت‌زدایی در جنوب شرق کشور /اهدای ۷۶۰ سری جهیزیه برای زوج‌های جوانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان،  سردار محمد مارانی فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه در حاشیه افتتاح دو هزار و ۵۳۳ پروژه عمرانی گفت :  نزدیک به چند ماه است که به‌دنبال بهره برداری از برنامه‌های مردم‌یاری، مردم‌داری و اقتصادی که سپاه در این منطقه به آن کمک کرده و قرارگاه قدس به عنوان مجری طرح‌ها خدمتگزاری مردم را بر عهده داشته هستیم.

فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه گفت: افتتاح پروژه‌های سپاه به دلیل انجام برنامه‌های خاص به تاخیر می‌افتاد که با یاری خداوند امروز آئین بهره‌برداری از ۲ هزار و ۵۳۳ پروژه عمرانی و محرومیت‌زدایی در سیستان و بلوچستان انجام شد.

اوبا اشاره به اینکه این پروژه‌ها هدیه‌ای از سوی مقام معظم رهبری به مردم خونگرم و شهیدپرور استان سیستان و بلوچستان است تصریح کرد: کنار این موضوع اهدای ۷۶۰ سری جهیزیه برای زوج‌های جوان استان را نیزداشتیم .

مارانی در مورد افتتاح پروژه‌های عمرانی در سیستان و بلوچستان عنوان کرد: این پروژه‌ها در زمینه‌های عمران روستایی، مسکن، اشتغال، خدمات فرهنگی، آموزش، بهداشت و درمان است که از سال ۸۸ تاکنون در منطقه توسط قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام شده است.

فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه با اشاره به اینکه یکی از موضوعاتی که به ایجاد برقراری امنیت پایدار در جنوب شرق کشور کمک می‌کند طرح‌هایی به نام طرح‌های اقتصادی، مردم‌یاری، مردم‌داری و برنامه‌های فرهنگی است گفت: مردم استان سیستان و بلوچستان متولی امر امنیت هستند به همین دلیل باید توجه خاصی به این استان شود.

اوعنوان کرد: با توجه به اینکه بیش از ۵۰ درصد مردم سیستان و بلوچستان روستانشین هستند و نیاز است که به آن‌ها توجه خاص شود تاکنون جلسات متعددی برای چگونگی امر اشتغال و مسکن روستائیان انجام شده در واقع می‌توان گفت در منطقه سیستان و بلوچستان اقدامات شایسته و ارزشمندی در بحث مردم‌یاری، مردم‌داری و معیشت مردم انجام شده است.

مارانی گفت: با توجه به اینکه بسیاری از روستا‌ها راه ارتباطی مناسبی نداشتند تاکنون ۹۶۰ کیلومتر جاده اصولی با زیرساخت مناسب به همت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در روستا‌ها و نقاط مرزی استان سیستان و بلوچستان ساخته شده همچنین در این منطقه هزار و ۶۲۹ خانه ساخته و نزدیک به ۴۱۳ منزل نیز تعمیر و در اختیار مردم گذاشته شده است.

فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه افزود: ۸۶ پروژه مدرسه‌سازی داشتیم که در حال حاضر ۴۵ مدرسه ساخته و ۴۱ مدرسه نیز بازسازی شده و برخی از این مدارس همچنان نیز در حال ساخت است.

او از افتتاح ۱۳۲ پروژه مختلف در بحث ساخته خانه عالم، مسجد و مجموعه ورزشی در مناطق محروم سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: با توجه به اینکه برخی از روستا‌ها چیزی به عنوان زمین ورزشی نداشتند این اقدامات از سال ۸۸ در مناطق محروم شروع و همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/ع

افتتاح ۱۳۲ پروژه مختلف در مناطق محروم سیستان و بلوچستان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر