کد خبر: ۷۰۴۷۸۵۱
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۵
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

یک روانشناس گفت: شناخت عواطف همسر باعث هیجانات‌ مثبت در زندگی می‌شود،

زهرا امام روانشناس و مشاور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تاثیر هیجان در زندگی مشترک اظهار کرد: در زندگی مشترک خانم و آقا سعی می‌کنند تا یکدیگر را از لحاظ هیجانی درک کنند گاهی بعضی از زوجین در این راه موفق‌تر از بقیه عمل می کنند و بعضی دیگر از زوجین دچار تعارضاتی با یکدیگر می‌شوند.

امام بیان کرد: هیجان رابطه مستقیم با عواطف دارد به این معنا که از آنجا که آدم‌ها تفاوتی فردی با یکدیگر دارند پس در بیان عواطف هم با یکدیگر تفاوت دارند و شناخت عواطف همسر باعث هیجانات‌ مثبت در زندگی می‌شود،گاهی اوقات متاسفانه عدم شناخت هیجانات همسر و تفسیر اشتباه از هیجانات همسر باعث بروز هیجانات منفی و تعارضات در زندگی مشترک می‌گردد.

او ادامه داد: در اوایل ازدواج با دلیل عدم شناخت هیجانات همسران از یکدیگر اختلاف معمولا پیش می‌آید، سعی کنید حتما در شناخت هیجات همسر خود تلاش کنید و هیجانات همسر خود را بشناسید و با او در این رابطه صحبت کنید.


بیشتر بخوانید: چگونه هیجانات خود را کنترل کنیم؟ 


این روانشناس افزود: سعی کنید هیجانات خود را هم بشناسید و کنترل بر هیجانات خود داشته باشید، زندگی خود را از یک نواختی خارج کنید و داشتن زندگی یکنواخت باعث ایجاد تنش و تعارض در زندگی می‌شود؛ همچنین تفریحات مشترک در زندگی داشته باشید و در هنگام بروز مشکلات حتما در صدد حل مشکل در فضایی آرام  و به دور از تشنج اقدام کنید.

امام خاطرنشان کرد: در صورتی می‌توانید هیجانات همسرتان را خوب بشناسید که در این مورد با او صحبت کرده باشید و مهم‌تر اینکه به هیجانات خود نیز شناخت داشته باشید و در این مورد حتما با همسرتان صحبت کنید.

انتهای پیام/

چگونه در زندگی مشترک هیجان ایجاد کنیم؟

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر