کد خبر: ۷۰۴۸۱۱۱
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷

فرمانده یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان از دستگیری ۷۰ شکارچی غیرمجاز در پنج ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،مرتضی جمشیدیان فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اشاره به مهمترین اقدامات یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان در پنج ماهه نخست امسال ، اظهار کرد: در سال ۹۷ شمار صید غیرمجاز آبزیان ۳۴ مورد بوده است در حالی که امسال تا کنون ۲۰ مورد تخلف گزارش شده است.

او همچنین با اشاره به آمار شکار غیرمجاز پرندگان افزود: در سال گذشته ۱۹۲ مورد شکار غیرمجاز پرندگان گزارش شد که این شمار در پنج ماهه نخست امسال شش مورد بوده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان درباره نگهداری، خرید و فروش حیات وحش زنده و غیرزنده گفت: در سال جاری هفت مورد تخلف بوده در حالی که توسط یگان حفاظت محیط زیست در سال ۹۷ در استان اصفهان ۷۰ مورد شناسایی شده است.

جمشیدیان با اشاره به اینکه سال گذشته شمار متخلفان شکار و صید که توسط محیط‌بانان دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند ۲۷۱ نفر بوده است، اظهار کرد: در پنج ماهه نخست امسال ۷۰ شکارچی غیرمجاز دستگیر شده‌اند.
وی همچنین شروع به شکار و صید توسط متخلفان در زیستگاه‌های طبیعی استان در سال گذشته را ۶۱ مورد اعلام کرد و افزود: در سال جاری این شمار ۱۵ مورد بوده است.

جمشیدیان در ادامه به آمار سلاح مجاز و سلاح غیرمجاز کشف شده و ادوات ضبط شده از متخلفین شکار و صید اشاره کرد و گفت: سال گذشته ۴۷ قبضه سلاح غیر مجاز کشف شد در حالی که از ابتدای امسال تاکنون این شمار ۱۴ مورد بوده است.

او تعداد سلاح‌های مجاز شناسایی شده در پنج ماه اول امسال را ۱۷ مورد عنوان کرد و گفت: این تعداد در سال گذشته ۸۱ مورد بوده است.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: در سال ۹۷ دو سلاح جنگی و در سال جاری نیز تا کنون یک سلاح جنگی از متخلفان شکار و صید کشف و ضبط شد.

جمشیدیان همچنین شمار کل تخلف شکار و صید را ۱۶۰ مورد در سال ۹۷ عنوان کرد و افزود: در پنج ماهه نخست امسال نیز ۴۷ مورد تخلف شکار و صید گزارش شده است.


انتهای پیام/م

 

مهمترین اقدامات یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان

 
 
 

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر