کد خبر: ۷۰۶۰۷۷۵
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۷
عضو جامعه مدرسین حوزه:

آیت الله فقیهی با بیان این که ۴۱ درصد کارمندان دولت را بانوان تشکیل می‌دهند،الزام به قانون حجاب را در ادارات ضروری دانست.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، آیت الله محسن فقیهی عضو جامعه مدرسین امروز در دیدار اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم، ضمن بیان اهمیت و جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در دین اسلام ابراز داشت: در اهمیت این فریضه، باید گفت تاکیدات بسیار فراوانی در آیات و روایات در تحقق این امر بیان شده چه بسا امر جهاد در مقابل امر به معروف و نهی از منکر همچون قطره‌ای در مقابل دریا است.

او ادامه داد: در مرحله اول با توجه به نیاز روز جامعه که عمده‌ترین فعالیت‌ها از فضای مجازی شروع و شکل می‌گیرد، باید ابتدا حرکت این امر از فضای رسانه و مجازی صورت بپذیرد چه بسا اگر بشود در فضای مجازی و رسانه به خوبی کار شود تاثیر پذیری این کار مهم در فضای حقیقی در نزد مخاطبان جامعه چند برابر خواهد بود.

آیت الله فقیهی در ادامه این دیدار در بیان چگونگی امر به معروف و نهی از منکر خاطرنشان ساخت: سعی شود در فرهنگ سازی این فریضه در بین آحاد جامعه تلاش بسیار شود و مسئولیت اجتماعی و توجه به این امر مهم در جامعه نهادینه شود تا هر شخص خود را مکلف به انجام این فریضه الهی بداند تا همگانی شود.

او تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر تنها صرفا در مقوله عفاف و حجاب تعریف نمی‌شود، بلکه این مورد تنها بخشی از مواردی است که جامعه ما را درگیر است، لذا می‌طلبد توجه خاصی به منکرات دیگری همچون گران فروشی، دیر کرد‌های بانکی، عدم توجه به حقوق مراجعین به بانک‌ها و ادارات دولتی شود.

عضو خبرگان رهبری در پایان تصریح کرد: باید دغدغه مسئولین قم در زمینه فرهنگی بسیار باشد چه بسا مسئله عدم توجه به حجاب بصورت جدی دنبال شود و همچنین باید توجه داشت که ۴۱ درصد کارمندان نهاد‌های دولتی و چه بسا وابسته به دولت را بانوان تشکیل می‌دهند و اگر این الزام به قانون که توجه به حجاب و رعایت آن است در این نهاد‌ها شکل بگیرد، قطعا دیگر مشکلات حجاب در سطح جامعه به نحو مطلوبی درست خواهد شد.

 انتهای پیام/ش

دیدار اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر قم با آیت الله فقیهی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر