کد خبر: ۷۰۶۲۱۸۱
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۷

به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام مراسم عزاداری با حضور کلیه کارکنان در حسینیه شهیدان میرحسینی تیپ ۱۱۰ سلمان فارسی زاهدان برگزارشد.

برگزاری مراسم عزاداری امام حسین(ع) در تیپ ۱۱۰ سلمان فارسی زاهدانبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، وبه نقل از روابط عمومی و تبلیغات تیپ نیروی مخصوص ۱۱۰ سلمان فارسی زاهدان ؛ به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام مراسم عزاداری  با حضور کلیه کارکنان در حسینیه شهیدان میرحسینی این یگان برگزار شد.

در این مراسم مولوی دهانی مدیر روحانیون در امور اهل سنت سیستان وبلوچستان ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله علیه السلام گفت:یکی از نعمت‌های بزرگ خداوند متعال معرفت است که انسان‌ها به یکدیگر می‌ورزند، درمورد بشر فرمودند که خداوند داده‌های فطری در وجود انسان نهاده است انسان هم میتواند نسبت به یکدیگر ابراز دوستی کند یا دشمنی کند یا نسبت به یکدیگر شناخت داشته باشد، امکان معرفت برای انسان وجود دارد انسان اول خودش را بشناسد بعد دیگران.

مولوی دهانی در ادامه بیان داشت:فطرت آدمی علاقه‌مند به آزاد منشی و شجاعت و غیرت و اهمیت دینی شجاعت دوستی و عزت دوستی است که حتی آن جوانمرد دشمنت باشد. واقعه عاشورا و امام حسین علیه السلام تا ابد جهانی شده است. امام حسین علیه السلام پرچمدار شهدای مظلوم کربلا است که درس آزادگی و جوانمردی داد.

او با اشاره به آیات الهی بیان داشت:ای پیامبر ما به شما یک نسل عطا می‌کنیم که تمام دوران به آن افتخار و مایه سربلندی شماست که باعث زنده نگه داشتن دین اسلام می‌گردد و پرچمدار دفاع مظلوم و مظلومین هستند.

او  در پایان گفت:عشق امام حسین علیه السلام در دل ما مسلمانان است حتی خلاف کار‌ها و مفسدین هم در این ایام به سوگواری سرور و سالار شهیدان می‌پردازند. هیچ قدرتی نمی‌تواند قدرت حسینی را شکست دهد. شاید بتواند افراطی گری راه بیاندازد سخنان امام حسین علیه السلام را به مردم نشان دهیم که تاثیر گذار‌تر هم هست. معرفت دینی داشته باشیم معرفت حسینی داشته باشیم به اباعبدالله نزدیک شویم تا در دنیا عاقبت به خیر شویم. ما باید قدردان رهبر فرزانه انقلاب اسلامی باشیم چرا که به تمام مسائل آگاه هستند و با روشنگری نقشه شوم دشمنان را سرکوب می‌کنند. شما رزمندگان خیل کثیر هستید که با جانفشانی و خدمات رسانی به این مرز و بوم خدمت می‌کنید.

در ادامه مراسم با مداحی برادر بسیجی جامعی مداح اهل بیت و سینه زنی خاتمه یافت.

انتهای پیام/ع

امام حسین  پرچمدار شهدای مظلوم کربلا است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر