کد خبر: ۷۰۶۷۳۳۲
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۳

مدیر جهادکشاورزی شهرستان بیله سوار گفت: پیش بینی می‌شود امسال بیش از ۳ هزار تن بادام زمینی از مزارع شهرستان بیله سوار برداشت شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، ربعلی جهانی، مدیر جهادکشاورزی شهرستان بیله سوار در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه امسال ۹۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان به کشت بادام زمینی اختصاص یافته است گفت: پیش بینی می‌شود بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ تن بادام زمینی از این میزان اراضی زیر کشت برداشت شود.

او بیان کرد: بادام زمینی جزء محصولاتی با ارزش افزوده بالا است که توسعه کشت آن می‌تواند به تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در منطقه کمک قابل توجهی بکند به ویژه اینکه این محصول از لحاظ فنی و تخصصی این قابلیت و توانایی را دارد که در تناوب با غلات قرار بگیرد و به اصلاح و بهبود حاصلخیزی خاک نیز کمک قابل توجهی بنماید.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان بیله سوار افزود: رقم کاشته شده بادام زمینی در بیله سوار رقم گلی بوده و با غلات تناوب زراعی خوبی دارد.

جهانی گفت: دانه بادام زمینی دارای ۳۰ تا ۴۵ درصد روغن و ۲۵ درصد پروتیین بودهاز آنجائیکه این گیاه باعث تثبیت ازت هوا در خاک می‌شود بنابراین کشت این محصول به حاصلخیز نمودن خاک کمک نموده و درآمد خوبی برای کشاورزان بادام زمینی کار دارد.

او بیان کرد: توسعه مکانیزاسیون و افزایش صنایع تبدیلی از راهکار‌های موثر در ارتقای کمی و کیفی تولید این محصول است که کشت مکانیزه بادام زمینی بخاطر کاهش هزینه ها، استفاده مناسب از زمین، سهولت کار و بهره وری مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است؛ و همچنین افزایش صنایع تبدیلی و فرآوری بادام زمینی منجر به کاهش ضایعات و بهبود کیفیت این محصول می‌گردد.

انتهای پیام/ح

اختصاص ۹۰۰ هکتار از اراضی بیله سوار به کشت بادام زمینی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر