کد خبر: ۷۰۷۱۱۱۲
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۳

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان گفت:موکب‌های اصفهانی روزانه بیش از ۴۵۰ هزار نفر را پذیرایی می‌کنند و این در حالی است که سهمیه ابلاغی پذیرایی روزانه ۸۰ هزار نفر بوده، ولی با توجه به استقبال خوب مردم ۶۵ برابر افزایش سهمیه خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،مصطفی نوریان رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان با اشاره به برپایی موکب‌های ایرانی در ایام اربعین، اظهار داشت: در حال حاضر ۱۰۴ موکب ثبت‌نام کرده‌اند که با توجه به زمان باقی مانده به اربعین، احتمال افزایش موکب‌ها وجود دارد.

او افزود: تعداد موکب‌ها نسبت به سال گذشته ۷۰ درصد افزایش داشته و ظرفیت اسکان در این موکب‌ها بیش از ۱۲۰ هزار نفر پیش‌بینی شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان با بیان اینکه سهمیه‌ایی که از مرکز به ستاد اعلام شده ۴۵ هزار نفر است، گفت: نزدیک به ۳ برابر ظرفیت مشخص شده، اعلام آمادگی کردیم و موکب‌ها از دهم تا بیستم مهرماه در اماکن مورد نظرمستقر می‌شوند و سپس اقدام به خدمت‌رسانی به زوار تا روز اربعین خواهند کرد.

او تصریح کرد: موکب‌های اصفهانی روزانه بیش از ۴۵۰ هزار نفر را پذیرایی می‌کنند و این در حالی است که سهمیه ابلاغی پذیرایی روزانه ۸۰ هزار نفر بوده، ولی با توجه به استقبال خوب مردم ۶۵ برابر افزایش سهمیه خواهیم داشت.

نوریان ادامه داد: تا کنون بیش از ۹۶ پروانه برای موکب‌ها صادر شده که به موجب آن رسمیت پیدا کردند و دارای هیئت امنا، مدیر اجرایی، مسئول فرهنگی و پشتیبانی و همچنین یک حساب رسمی بانکی هستند.

او با اشاره به لزوم در نظر گرفتن شماره حساب برای موکب‌داران اظهار داشت: شماره حساب در پروانه موکب ثبت شده و باید کمک‌های دریافتی از مردم از طریق این حساب‌ها بانکی انجام شود و موکب‌داران در پایان اربعین موظف هستند که یک صورت حساب عملکرد مالی از منابع درآمدی و نوع هزینه‌هایشان را به ستاد ابلاغ کنند، در غیر این صورت سال آینده به آن‌ها پروانه برپایی موکب داده نخواهد شد و همچنین نمره ارزیابی امسال نیز نخواهند گرفت.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان خاطرنشان کرد: موکب‌ها باید حساب و کتاب کاملی به مساجد، مراکز و مردم ارائه دهند و امیدواریم امسال این کار به خوبی انجام شود.

او افزود: سال گذشته به خاطر بعضی مسائل اداری تعدادی از خودرو‌های حامل مواد پروتئینی در مرز ماندند و مقداری از موادغذایی فاسد شد، امیدواریم امسال با هماهنگی‌هایی انجام شده این مسئله پیش نیاید و خودرو‌های حاوی مواد غذایی به موقع در کربلا و نجف حاضر شوند.

نوریان با بیان اینکه تاکنون ۱۰۴ موکب ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: از این تعداد موکب، ۸ موکب در شلمچه، چذابه و مهران پذیرایی صبحانه، ناهار و شام بدون اسکان را از زائران به عهده دارند.

او تصریح کرد: بقیه موکب‌ها در خاک عراق مستقر خواهند شد که ۴ موکب در نجف، ۶۰ تا ۷۵ موکب در کربلا، ۵ موکب در کاظمین و ۵ موکب در سامرا از زائران امام حسین (ع) پذیرایی خواهند کرد.

انتهای پیام/م

 

۱۰۴ موکب اصفهانی برای پذیرایی از زائران اربعین ثبت نام کرده‌اند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر