کد خبر: ۷۰۷۳۹۷۵
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۹
به میزبانی کانون پرورش فارس در مهرماه؛

راویان و قصه گویان به میزبانی کانون پرورش فارس در مهرماه گردهم می آیند.

راویان شیرین‌سخن پارسی قصه می‌گویندبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، جلسه هماهنگی بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی، بخش استانی پیش از ظهر چهارشنبه در اداره کل کانون فارس برگزار شد.

این جلسه با حضور معاونان فرهنگی و اداری مالی، کارشناسان فرهنگی، هنری و ادبی، کارشناس روابط عمومی و انفورماتیک برگزار و بر لزوم برنامه‌ریزی مناسب برای برگزاری جشنواره استانی تأکید شد. در این جلسه کمیته‌های مختلف اطلاع رسانی و تبلیغات، امور قصه‌گویان و اجرا، علمی، فضاسازی و مستندسازی، حراست و تدارکات و پشتیبانی تشکیل و وظایف هر کمیته ابلاغ شد.

بر اساس این گزارش، کانون فارس ۷ تا ۹ مهرماه سال جاری میزبان قصه‌گویان در بخش‌های: مردان و زنان، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها و دختران و پسران است تا با برگزاری بخش استانی بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی برای میزبانی جشنواره منطقه‌ای آماده شود.

تاکنون بیش از ۹۵۰ نفر از استان فارس در سایت جشنواره قصه‌گویی ثبت‌نام کرده‌اند که پس از داوری، ۵۰ قصه‌گو در بخش استانی این رویداد فرهنگی در شیراز با هم به رقابت می‌پردازند.

بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان با اهداف توسعه و ترویج فرهنگ قصه‌گویی، ایجاد زمینه برای ارتقای دانش نظری و تبادل تجربیات مفید و مؤثر میان قصه‌گویان ایرانی و خارجی، کارشناسان و استادان حوزه‌ی قصه و قصه‌گویی، احیای سنت قصه‌گویی با حضور اقشار مختلف مردم و قصه‌گویان در جشنواره (دختران و پسران ۱۲ تا ۱۸ سال، زنان و مردان ۱۸ سال به بالا، مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها)، برنامه‌ریزی در جهت تبیین و ترویج روش‌های نوین در اجرای قصه و مشارکت مردم و ترویج فرهنگ قصه‌گویی به عنوان یک ابزار ارتباطی و فرهنگ‌ساز در جامعه برگزار می‌شود.
انتهای پیام/م

بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر