کد خبر: ۷۰۷۶۹۷۱
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰
وزیر راه و شهرسازی در اصفهان:

اسلامی گفت:تولید ریل ملی تأثیر به‌سزایی در فعالیت شرکت ذوب آهن دارد و ما را به یکی از مراکز تولید ریل در منطقه تبدیل می‌کند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی صبح امروز در حاشیه بازدید از پروژه‌های فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان با اشاره به برنامه‌های سفر خود به این استان گفت: بحث خودکفایی در ریل از دستاورد‌های پرافتخار جمهوری اسلامی ایران است، امروز و در سال رونق تولید با اقدامات انجام شده بحث تحویل نخستین محموله ریل تولید داخل انجام می‌شود.

او افزود: تولید ریل ملی تأثیر به‌سزایی در فعالیت شرکت ذوب آهن دارد و کشور ما را نیز به یکی از مراکز تولید ریل در منطقه تبدیل می‌کند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: همکاران ما نخستین سری تولیدات را برای پروژه‌ها ارسال کردند تا این باور قاطع ایجاد شود که از تولیدات داخل می‌توان در پروژه‌ها استفاده کرد.

او با اشاره به دیگر پروژه‌هایی که امروز مورد بازدید قرار می‌گیرند، بیان کرد: پروژه کنارگذر شرق اصفهان سال‌ها است به طول انجامیده و امروز بازدید و مذاکراتی پیرامون این پروژه خواهیم داشت تا از این رکود خارج شود، هدف ما این است که تا پایان سال این پروژه به بهره برداری برسد هرچند زمان را تا حدی از دست داده‌ایم.


بیشتر بخوانید:سفر وزیر راه و شهرسازی به استان همدان


وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: توسعه فرودگاه بحث دیرینه‌ای در اصفهان است، در دولت یازدهم قراردادی با شرکتی فرانسوی منعقد و ۴۰۰ هکتار برای توسعه تامین اراضی شد.

اسلامی تاکیدکرد: مانع تأمین اراضی برطرف و مجوز‌های لازم اخذ شده است که در آینده‌ای نزدیک بحث جایگزینی یک سیستم سرمایه‌گذاری را برای طرح توسعه فرودگاه اصفهان انجام خواهیم داد تا شاهد فرودگاهی باشیم که بتواند به صورت منطقه‌ای و بین‌المللی نقش ایفا کند و ظرفیت بزرگتری از پرواز‌های بین‌المللی را به خود اختصاص دهد.

انتهای پیام/م

 

بازدید وزیر راه وشهرسازی از پروژه‌های فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر