کد خبر: ۷۰۷۷۹۸۱
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۹

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه از برنامه‌ریزی برای معرفی برند‌های گردشگری استان خبر داد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،امید قادری مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای راه اندازی گردشگری عشایری در کرمانشاه، گفت : به منظور تحقق این هدف باید در گام نخست آموزش به جامعه هدف عشایری را در دستورکار قرار دهیم.

او گفت : در این آموزش‌ها عشایر استان را با بوم‌گردی عشایری و گردشگرپذیری آشنا خواهیم کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه همچنین بر لزوم ایجاد زیرساخت‌های لازم برای رونق گردشگری عشایری در استان تاکید کرد و گفت: هرکدام از عشایر استان که در بحث ایجاد زیرساخت‌های گردشگری عشایری ورود کنند، از حمایت‌های این اداره کل و استانداری بهره‌مند خواهند شد.

او به اختصاص ۲۰ میلیارد تومان اعتبار به توسعه بوم گردی استان توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد و گفت: در شیوه نامه‌ای که برای پرداخت این تسهیلات در نظر گرفته شده، بوم‌گردی عشایری مورد توجه قرار نگرفته که در این راستا از استاندار خواهیم خواست که برای رفع این مشکل با وزارت کار رایزنی کند.

قادری گفت: زمانی که گردشگری عشایری در هر منطقه از استان راه اندازی شود، از دفاتر و راهنمایان گردشگری می‌خواهیم تا گردشگران را به این سمت هدایت کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان در ادامه با بیان اینکه برخی از استان‌ها از مدت‌ها پیش گردشگری عشایری را راه اندازی کرده‌اند، افزود: برای اینکه گردشگری عشایری را در کرمانشاه متمایز از دیگر استان‌ها کنیم و بتوانیم جذب گردشگر داشته باشیم، باید برند‌های گردشگری عشایری استان همچون تنوع ایلی، گوسفند سنجابی، روغن حیوانی و... را معرفی کنیم .

 

 

انتهای پیام/د

آموزش به جامعه هدف عشایری

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر