کد خبر: ۷۰۹۲۸۵۴
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۶
۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۶
کد خبر : ۷۰۹۲۸۵۴

نشریه صهیونیستی هاآرتص در مطلبی به آسیب پذیری بالای نیروگاه اتمی دیمونای این رژیم در حملات پهپادی خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، نشریه صهیونیستی هاآرتص در مطلبی به آسیب پذیری بالای نیروگاه اتمی دیمونای این رژیم در حملات پهپادی خبر داد.

هاآرتص: اسراییل به شدت در مقابل حملات پهپادی مانند حمله به آرامکو آسیب‌پذیر است

بر این اساس، نگارنده این گزارش که خود از دانشمندان هسته ای رژیم صهیونیستی است می نویسد: در حمله به تاسیسات نفتی آرامکو بیش از 20 پهپاد و موشک کروز به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار گرفته بود. پیش تر ایرانی ها در ماه ژوئیه در یک رزمایش نظامی ده ها فروند پهپاد را به صورت همزمان مورد استفاده قرار دادند.

در ادامه این گزارش آمده است: ایرانی ها توانایی پیچیده خود را با به زمین نشاندن سالم یک پهپاد گران قیمت آمریکایی نشان دادند. در حملاتی که به تاسیسات ارامکوی عربستان صورت گرفت 17 هدف به طور مستقیم منهدم شد که با در نظر گرفتن 20 پرتابه، این بدان معناست که 85 درصد موفقیت در این عملیات محقق شده است. این آمار در حمله آمریکا به سوریه، تنها 60 درصد بود.

نگارنده می افزاید: ترکیب حملات پهپاد و موشک کروز در انهدام اهداف بسیار دقیق عمل کردند. خطای هدف گرفتن تاسیسات آرامکو یک متر بوده است که رقم بسیار شگفت انگیزتری از هدایت ماهواره ای است. ارتش عربستان سامانه ها و هواپیماهای راداری و شناسایی گسترده ای دارد که می توانند حملات قریب الوقوع را پیش بینی کنند، اما در پیشبینی این حمله عملا شکست خوردند. حتی آمریکا هم نتوانست این حمله را پیشبینی کند.

در پایان این گزارش آمده است: واقعیت این است که ایرانی ها یا گروه های وابسته به این کشور می توانند اهدافی در فاصله چند هزار کیلومتری را با دقت بالا مورد حمله قرار دهند. اسراییل در برابر چنین حملاتی به شدت آسیب پذیر است و ما باید با پذیرش این حقیقت به دنبال محافظت از خود باشیم. باید تمامی مخازن آمونیاک و سوخت را به زیر زمین منتقل کنیم و راکتور هسته ای دیمونا را تعطیل کنیم زیرا این تاسیسات هسته ای به شدت در مقابل حملات آسیب پذیر هستند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر