کد خبر: ۷۰۹۷۱۱۷
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۳

با اجرای طرح تعویض پکینگ‌ها و قطره گیر‌های برج‌های خنک کننده، بیش از ۳۵ میلیارد و ۳۷۸ میلیون ریال صرفه جویی برای شرکت ذوب آهن اصفهان حاصل شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،برغتدان سرپرست واحد دو انرژی و بیوشیمی مدیریت تولیدات کک ومواد شیمیایی شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: به همت تلاش گران این شرکت با اجرای طرح تعویض پکینگ‌ها و قطره گیر‌های برج‌های خنک کننده در پنج ماهه امسال با جلوگیری از هدر رفت یا پرت آب صنعتی از برج‌ها وافزایش بازدهی برج ها، حدود ۳۵ میلیاردو ۵۰۰ میلیون ریال صرفه جویی حاصل شده است.

برغتدان افزود: ۱۰ برج خنک کننده انرژی و بیوشیمی واحد دو وظیفه خنک کردن آب صنعتی برگشتی از کارگاه‌های بازیابی مواد، کک، زغال، انرژی وبیوشیمی این واحد را برعهده دارند.

او، عمده کاربرد آب صنعتی را برای تبادل دما در مبدل‌ها و سردکننده‌ها بیان کرد و گفت: این تبادل دما موجب افزایش دمای آب صنعتی برگشتی از برج‌ها می‌شود و به منظور ارسال مجدد نیاز است دمای آن به میزان ۱۰ تا ۲۰ درجه کاهش یابد که کاهش آن از طریق برج‌های خنک کننده آبی این واحد است.

سرپرست واحد دو انرژی و بیوشیمی مدیریت تولیدات کک ومواد شیمیایی شرکت ذوب آهن اصفهان افزود: قطره گیر‌ها درکاهش هدررفت یا پرت آب صنعتی از برج‌ها تاثیر بسزایی دارند از این رو با کاهش میزان عبور آب از داخل پکینگ‌ها، هدررفت آب صنعتی از برج‌ها بیشتر می‌شود و نیاز است هر چند سال یکبار پکینگ‌ها تعویض شوند.

ذوب‌آهن اصفهان اولین و بزرگترین کارخانه تولیدکننده فولاد ساختمانی و ریل در ایران و بزرگترین تولید کننده محصولات طویل در خاورمیانه است که با ظرفیت ۳ میلیون و ۶۰۰ هزارتن فولاد، انواع مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی را تولید می‌کند.

انتهای پیام/م

 

اجرای طرح تعویض پکینگ‌ها و قطره گیر‌های برج‌های خنک کننده  در شرکت ذوب آهن اصفهان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر