کد خبر: ۷۰۹۷۳۰۰
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴
مختاری درگفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

مدیر عامل سازمان بوستان و فضای سبز شهر تهران درباره اخبار منتشر شده مبنی بر کاشت چمن در بوستان حدیدچی توضیحاتی داد.

چمن کاری بوستان حدیدچی با توجه به ممنوعیت کاشت چمنعلی محمد مختاری مدیر عامل سازمان بوستان و فضای سبز شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره گونه‌های کشت شده در بوستان حدیدچی و در واکنش به خبر کاشت چمن در این بوستان با توجه به ممنوعیت کاشت آن، گفت: کاشت چمن در تمام بوستان‌های پایتخت ممنوع است و اگر هر مدیر بوستانی به کاشت چمن اقدام کند ما در سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران با او برخورد می‌کنیم.

مدیر عامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری افزود: آنچه در تصاویر بوستان حدیدچی به چشم می‌خورد گیاه شبدر است که تازه سبز شده و از دور نمایی چون شبدر دارد و اگر از نزدیک به آن نگاه کنید متوجه چمن نبودن آن خواهید شد.

مختاری در تشریح ویژگی‌های گیاه شبدر گفت: یکی از ویژگی‌های گیاه شبدر میزان آب مورد نیاز است که در طول هفته تنها یک نوبت نیاز به آبیاری دارد و به مرور زمان نیز این گیاه به شکل هوموس در می‌آید.


بیشتر بخوانید: بوستان مرضیه حدیدچی افتتاح شد 


او در پاسخ به این سوال که آیا در بوستان حدیدچی درختان مثمر (میوه‌ده) کشت شده است یا خیر گفت: طرح کشت درختان مثمر جزء برنامه‌های آتی مدیریت شهری است و ما این طرح را به صورت آزمایشی در بوستان ولایت با کاشت  نزدیک به ۱۲ هزار اصله انجام دادیم.

مدیر عامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری ادامه داد: ما درخت زیتون را در قسمت شرق، جنوب و غرب کمربند سبز پایتخت غرس کردیم.

انتهای پیام /

کشت درختان مثمر در بوستان حدیدچی از برنامه‌های آتی مدیریت شهری است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر