کد خبر: ۷۰۹۸۳۹۹
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶
امام جمعه یزد:

امام جمعه یزد گفت: نهاد‌های فرهنگی برنامه‌ریزی دقیقی در ارتباط با شبهه‌زدایی از جوانان داشته باشند.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ،   آیت الله محمدرضا ناصری یزدی نماینده، ولی فقیه در استان  و امام جمعه یزد با تقدیر از اقدامات آموزش و پرورش در زمینه اقدامات فرهنگی چند سال اخیر گفت: امروز در فضا‌های مجازی و از طرق مختلف ایجاد شبهه بسیار زیادی در بین جوانان و نوجوانان انجام می‌شود تا آن‌ها را از دین دور کنند.

او نهاد‌های فرهنگی و دینی و به ویژه آموزش و پرورش باید برنامه‌ریزی دقیقی در ارتباط با شبهه‌زدایی از جوانان و نوجوانان داشته باشند.

امام جمعه یزد تصریح کرد: این موضوع تنها محدود به آموزش و پرورش یا سازمان تبلیغات نیست و همه ادارات و نهاد‌ها وظیفه دارند که نسبت به فعالیت‌های فرهنگی و دینی حداقل در گستره کارکنان خود را داشته باشند.

تاثیر اربعین در آینده‌ای نزدیک تمام جهان را در بر می‌گیرد

امام جمعه یزد با بیان اینکه تاثیر اربعین در آینده‌ای نزدیک تمام جهان را در بر می‌گیرد، گفت: برخی مسئولان در کشور اعتقادی به اختصاص بودجه برای مباحث فرهنگی ندارند.

او در شورای سیاستگذاری مهدویت استان یزد با اشاره به اینکه مباحث فرهنگی و تربیت دینی از اهمیت بسیار بالایی برخودار است، اظهار داشت: بسیاری از مسئولان در کشور اصلا به این موضوع توجه و اعتقاد ندارند که کار فرهنگی نسبت به سایر امور از اهمیت بسیار بیشتری برخودار است.

امام جمعه یزد تصریح کرد: برخی مواقع دیده می‌شود در پروژه‌های مختلف عمرانی جامعه هزینه‌های بسیار زیادی می‌شود، ولی هیچ مبلغی برای فعالیت‌های فرهنگی این پروژه‌ها که عمدتا پس از بهره‌برداری به صورت جدی نیاز به فعالیت‌های فرهنگی دارند در نظر نمی‌گیرند.

نماینده، ولی فقیه در استان یزد تصریح کرد: کشور‌هایی از جمله ترکیه بخش قابل توجهی از بودجه خود را صرف مباحث دینی و فرهنگی خود می‌کنند، ولی در ایران متاسفانه هنوز این باور در مسئولان ارشد کشور قرار نگرفته که در هنگام تنظیم بودجه، به مسائل فرهنگی هم توجه داشته باشند.

نماینده، ولی فقیه در استان یزد به حضور میلیونی مردم ایران و دیگر نقاط جهان در پیاده‌روی اربعین اشاره کرد و با بیان اینکه این مراسم در آینده‌ای نزدیک تمام جهان را در بر می‌گیرد، افزود: این که مردم این گونه و به صورت خودجوش در این مراسم عظیم شرکت می‌کنند و وصل به امام حسین (ع) شدند، نشان از فطرت خدایی است که در وجود همه ما قرار دارد.

او ادامه داد: فطرت خدایی در وجود همه انسان‌ها قرار دارد و به ویژه اگر در ارتباط با کودکان، نوجوانان و جوانان برنامه‌های فرهنگی و بصیرت‌افزایی خوب و مناسبی داشته باشیم، قطعا آن‌ها از مسیر الهی دور نمی‌شوند و تهاجم فرهنگی دشمن در آن‌ها تاثیر نمی‌گذارد.

امام جمعه یزد افزود: در این حوزه باید توجه داشت برنامه‌های تاثیرگذار و البته منسجم داشته باشیم چرا که دیده می‌شود برخی برنامه‌هایی در قالب فعالیت‌های فرهنگی انجام می‌شود که هیچ برنامه‌ریزی و هدفی را دنبال نمی‌کنند و تنها به دنبال برگزار شدن برنامه هستند.

او با اشاره به اینکه فضای مجازی هم به مانند سایر تکنولوژی‌ها مزایا و معایبی دارد، عنوان کرد: بسیاری از افراد جامعه امروز ساعت‌ها وقت خود را در فضای مجازی سپری می‌کنند، ولی استفاده درستی از آن ندارند و تنها به وقت گذرانی مشغول می‌شوند در حالی که باید استفاده از این فضا هم به صورت هدفمند باشد و وقت انسان را به بطالت نگذراند.

انتهای پیام/ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر