کد خبر: ۷۱۰۲۶۲۴
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷
تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷
کد خبر : ۷۱۰۲۶۲۴

۸۰ میلیارد ریال اعتبار از محل بند و تبصره پنج قانون بودجه سال ۱۳۹۸ به کهگیلویه وبویراحمد اختصاص یافت.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج، حسین کلانتری استاندار این استان در جلسه شورای برنامه ریزی با بیان اینکه بیش از ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار به کهگیلویه وبویراحمد ابلاغ شد، گفت: از این مبلغ تاکنون ۸۰ میلیارد ریال تخصیص یافته است.
 
حسین کلانتری افزود: با تلاش سازمان برنامه وبودجه، مدیران اجرایی و رایزنی های انجام شده افزون بر سه هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اسناد خزانه در این استان جذب شد.
 
او ادامه داد: رقم جذب این اسناد در یک ماه گذشته دو هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال بوده است.
 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بدهی های دولت به بخش خصوصی و پیمانکاران استان را ۱۴ هزار میلیارد ریال عنوان و اضافه کرد: افزون بر پنج هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال از این بدهی مربوط به مطالبات پیمانکاران از دستگاه های اجرایی استان در قالب اجرای طرح های عمرانی است.
 
کلانتری با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی سال گذشته برای تهاتر بدهی بخش خصوصی به بیمه تامین اجتماعی و بخش‌های دولتی ۱۰۰ هزار میلیارد تومان مجوز صادر کرد، گفت: از این مبلغ تنها ۳۵ هزار میلیارد تومان بابت تهاتر بدهی بخش خصوصی و پیمانکاران به دولت محقق و اجرایی شد.
 
او افزود: در صورتی که مجلس شورای اسلامی در این مجوز قید کرده که ۵۰ درصد از مبلغ اختصاص یافته تنها برای پیمانکاران لحاظ شود، برخی دستگاه ها در عملیاتی کردن این فرصت کوتاهی می کنند.
 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد یکی از شاخص های مهم ارزیابی مدیران استان را رقم تخصیص اعتبارات متمرکز دولتی با استفاده از ظرفیت های قانون موجود در قانون بودجه سالانه کشور به ویژه موضوع بند و تبصره پنج ذکر کرد.
 
انتهای پیام/ط
 

اختصاص ۸۰ میلیارد ریال اعتبار به استان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر