کد خبر: ۷۱۰۵۱۰۹
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۵

میشل عون در سخنانی گفت: موضوع خطرناک، توطئه‌هایی است که برای به ثمر رساندن نتایج جنگ‌ها در منطقه طراحی می‌شود.

رئیس جمهور لبنان درباره توطئه‌های خطرناک در منطقه هشدار دادبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، میشل عون، رئیس جمهور لبنان در سخنرانی نشست سالانه گروه "اللقاءالمشرقی" با اشاره به اینکه نقض مرز‌های بین المللی و الحاق بلندی‌های جولان به فلسطین اشغالی، نقض آشکار قوانین بین المللی است، گفت: شدت جنگ‌ها فروکش کرده، اما نتایج آن ادامه دارد و موضوع خطرناک، توطئه‌هایی است که برای به ثمر رساندن نتایج این جنگ‌ها طراحی می‌شود.

میشل عون تصریح کرد نشانه‌های موجود بیانگر آن است که تلاشی برای تکه تکه کردن مشرق از نظر طایفه‌ای، مذهبی، جغرافیایی و تقویت ائتلاف‌ها بر پایه نژادپرستی و فرقه‌گرایی در جریان است تا در طرح موسوم به "معامله قرن" که برای منطقه ترسیم شده است، عملی شود.

رئیس جمهور لبنان افزود: فراگیر کردن مفهوم اسلام هراسی یکی از جلوه‌های جنگ در مشرق است؛ جنگی که مبتنی بر اختلافات نژادی و طایفه‌ای و افراط گرایی است و نسلی متعصب و کینه جو را برجا خواهد گذاشت و به این ترتیب، جنگ و کشمکش بین ادیان و تمدن‌ها به یک واقعیت تبدیل شده است.

میشل عون ادامه داد نقش بلکه رسالت ما به عنوان مشرقی‌ها توسعه فرهنگ جدید برای خنثی کردن تمام آن چیزی است که در مورد کشمکش ادیان و تمدن‌ها گفته می‌شود.

نشست سالانه اللقاءالمشرقی در حالی برگزار شد که این گروه شامل تعدادی از شخصیت‌های لبنانی است که با عون در ارتباط بوده و فعالیت دارند و پیش از انتخاب او به عنوان رئیس جمهور نیز نشست‌های دوره‌ای برگزار می‌کردند.

سفیران کشور‌های مختلف از جمله "محمد جلال فیروزنیا" سفیر ایران در لبنان و "الکساندر زاسپکین" سفیر روسیه از دیگر میهمانان این نشست بودند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر