کد خبر: ۷۱۱۲۱۳۶
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
کد خبر : ۷۱۱۲۱۳۶

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: ۱۸ هزار و ۵۴۳ برگ معاینه فنی وسائط نقلیه عمومی در ۶ ماهه نخست سالجاری در این استان صادر شد.

صدور ۱۸ هزار برگ معاینه فنی برای وسائط نقلیه عمومی سیستان و بلوچستان یاسر محمدحسنی رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، گفت: از مجموع ۲۳ هزار و ۱۷۱ مراجعه کننده وسائط نقلیه عمومی طی این مدت به مراکز معاینه فنی ۱۸ هزار و ۵۴۳ وسیله نقلیه موفق به اخذ برگ معاینه فنی شده، و تعداد چهار هزار و ۶۲۸ وسیله نقلیه باقی مانده به دلیل نقص فنی بازگردانده شدند.

او افزود: با هدف بالا بردن سطح ایمنی و کاهش ترافیک ناشی از نقص فنی خودرو‌ها در محور‌های مواصلاتی و همچنین حفظ محیط زیست، چهار مرکز معاینه فنی در شهرستان‌های زاهدان، زابل، خاش و چابهار تحت نظارت این اداره کل فعالیت داشته که بیشترین مراجعات ۶ ماه نخست امسال با هفت هزار و ۴۳۱ دستگاه وسیله نقلیه به شهرستان خاش اختصاص یافته است.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: بر اساس آیین نامه راهنمایی و رانندگی، رانندگی با هر نوع وسیله نقلیه سبک و سنگین که فاقد برگ معاینه فنی معتبر باشد، ممنوع است.

او به مصوبات اخیر کمیسیون ایمنی راه‌های کشور در زمینه معاینه فنی ناوگان عمومی اشاره کرد وگفت: با توجه به مصوبات این کمیسیون فاز نخست طرح کنترل و نظارت بر نصب حفاظ‌های ایمنی وسایل نقلیه باربری بر روی کامیون‌های تولید سال ۱۳۹۰ به بعد از تاریخ یکم فرودین ماه سال آینده اجرا می‌گردد به طوری که برای کامیون‌های فاقد حفاظ‌های کامل استاندارد (جلو، عقب و جانبی) از تاریخ یاد شده گواهی معاینه فنی صادر نخواهد شد.

محمدحسنی در پایان گفت: بر این اساس مالکان کامیون‌های مشمول طرح فوق جهت کسب اطلاعات بیشتر باید به مراکز مجاز نصب حفاظ که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز آدرس‌های نصب شده در تابلو‌های اطلاع رسانی مراکز معاینه فنی سنگین، پایانه‌ها و صنوف حمل و نقل کالا مراجعه نمایند.

انتهای پیام/ع

معاینه فنی برای وسائط نقلیه عمومی سیستان و بلوچستان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر