کد خبر: ۷۱۱۷۹۲۲
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳
۰۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳
کد خبر : ۷۱۱۷۹۲۲
گروه : قزوین » قزوین

دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: با توجه به اعلام هواشناسی درباره استقرار سامانه بارشی باید همه دستگاه آمادگی لازم را برای جلوگیری و مقابله با آسیب‌های اینگونه حوادث طبیعی داشته باشند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، قاسمی دادستان عمومی و انقلاب قزوین با بیان این که حوادث ناشی از بلایای طبیعی قابل پیش بینی نیست، گفت: با توجه به اعلام کارشناسان هواشناسی درباره استقرار سامانه بارشی و تداوم این بارش‌ها در پاییز، همه دستگاه و اعضای ستاد بحران استان به ویژه مجموعه مدیریت شهری و اداره آب منطقه‌ای باید آمادگی لازم را برای جلوگیری و مقابله با آسیب‌های اینگونه حوادث طبیعی داشته باشند.

قاسمی افزود: در این زمینه قصور، سهل انگاری و سوء مدیریت دستگاه‌ها قابل قبول نخواهد بود و چنانچه خسارتی به مردم و بیت المال وارد شود باید پاسخگو باشند و جبران کنند و دستگاه قضایی با تخلفات این حوزه برخورد خواهد کرد.

او اضافه کرد: اداره آب منطقه‌ای استان باید موانعی که در مسیر عبور آب قرار دارد و موجب طغیان رودخانه‌های استان می‌شود را شناسایی و بارش نعمات الهی، لایروبی رودخانه‌ها و بازگشایی مسیل‌ها را در اولویت کاری خود قرار دهند.

این مقام قضایی استان ادامه داد: با توجه به بارش‌های چند روز گذشته در استان شاهد آب گرفتگی برخی خیابان‌ها و معابر شهری بودیم که مجموعه مدیریت شهری باید چاره‌ای بیاندیشد، زیرا برخی آب‌رو‌های شهری توانایی عبور این حجم از آب را ندارند و یا برای عبور آب پاکسازی نشده اند و موجب جاری شدن آب در خیابان‌ها و پیاده رو‌ها و در نهایت آب گرفتگی معابر شهری می‌شود.

دادستان قزوین تاکید کرد: مردم اگر می‌خواهند متحمل خسارت‌های گوناگون نشوند، باید هشدار‌ها را جدی بگیرند و از ساخت و ساز، کشاورزی و استقرار در مسیر رودخانه‌ها جدا خودداری کنند.

انتهای پیام/ک

همه دستگاه آمادگی لازم را برای مقابله با آسیب‌های اینگونه حوادث طبیعی داشته باشند

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر