کد خبر: ۷۱۱۸۸۱۵
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲
۰۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲
کد خبر : ۷۱۱۸۸۱۵
گروه : قم » قم
مدیرکل ورزش و جوانان قم عنوان کرد؛

منعم گفت:در استان قم اقدامات خوبی درزمینهٔ ورزش روستایی انجام‌شده است، ولی با توجه به محدودیت روستا‌های استان باید کار را به‌گونه‌ای پیش ببریم که نتیجه مطلوب به همراه داشته باشد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، رسول منعم مدیرکل ورزش و جوانان قم ظهر امروز در جلسه مجمع سالانه هیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی قم که در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد،گفت: به هر روستایی که آمادگی برای احداث خانه روستایی داشته باشد تجهیزات لازم ارائه می‌شود.

منعم با اشاره به اهمیت ترویج ورزش در روستا‌های استان بیان کرد: توجه به ورزش محلات و ورزش روستایی با دستور مستقیم استاندار باید در سطح استان و با همکاری دستگاه‌های اجرایی عملیاتی شود.

مدیرکل ورزش و جوانان قم بابیان اینکه مجموعه مدیریت استان نسبت به توسعه سرانه‌های ورزشی برای افزایش نشاط اجتماعی اتفاق‌نظر دارند، ادامه داد: توسعه و تقویت ورزش روستایی در سطح روستا‌ها علاوه برافزایش روحیه نشاط سبب شناسایی استعداد‌های موجود و افزایش تعداد مدال‌آوری‌های استان در مسابقات ملی و بین‌المللی می‌شود.

منعم بابیان اینکه ضعف استان در مبحث آموزش در رابطه با ورزش‌های بومی محلی باید با یک برنامه‌ریزی مدون و دقیق جبران شود، افزود:عملکرد ورزش روستایی و بومی محلی باید در قالب توسعه ورزش همگانی مورد ارزیابی قرار بگیرد.

او بابیان اینکه بخش کهک و مجموعه‌های ورزشی موجود در آن ظرفیت میزبانی از مسابقات کشوری را دارد، تصریح کرد:در استان قم اقدامات خوبی درزمینهٔ ورزش روستایی انجام‌شده است، ولی با توجه به محدودیت روستا‌های استان باید کار را به‌گونه‌ای پیش ببریم که نتیجه مطلوب به همراه داشته باشد.

منعم افزود:از اقدامات مؤثری که توسط هیئت ورزش روستایی انجام‌شده است تشکر می‌کنم، نباید این مجامع سالی یک‌بار برگزار شود بلکه به‌صورت کمیته‌ای و مقطعی برگزار و مشاوره‌های لازم ارائه شود.

مدیرکل ورزش و جوانان قم گفت:از سال آینده یکی از ملاک‌های ارزیابی مدیران دستگاه‌های استان در جشنواره شهید رجایی، میزان رشد و توسعه در شاخص ورزش به‌ویژه ورزش‌های همگانی است.

او ابراز کرد:امروز در ورزش استان اهتمام جدی ایجادشده است و مسئولین و نمایندگان مجلس به این نتیجه رسیدند که ورزش اهمیت زیادی دارد و سبب ایجاد انگیزه و نشاط در جوانان می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان قم عنوان کرد:ورزش دارای ارزش بسیار زیادی در رفع مشکلات جوانان است و شورای هماهنگی استان تشکیل شد و یک سند با افق ۱۴۰۴ به تصویب رسید.

منعم رشته ورزشی روستایی چوب کشی را از ورزش‌های کم‌هزینه‌ای برشمرد و یادآورشد: این ورزش می‌تواند در سطح روستا‌های استان توسعه و رونق پیدا کند، توسعه کمی جمیعت ورزشکاران روستایی و افزایش فضا‌ها و مجموعه‌های ورزشی از موفقیت‌های فدراسیون ورزش روستایی کشور در سطح استان قم است.

انتهای پیام/ح

توسعه ورزش روستایی در قم با برنامه ریزی جامع دنبال می‌شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر