کد خبر: ۷۱۱۹۳۰۶
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۲
۰۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۲
کد خبر : ۷۱۱۹۳۰۶
گروه : قزوین » قزوین

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین درباره آبگرفتگی، وقوع سیل و سایر مشکلات ناشی از بارش باران هشدار داد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ،  مهدیخانی مدیرکل مدیریت بحران استان گفت: با توجه به پیش بینی اداره هواشناسی شاهد تداوم بارش‌ها تا اواسط هفته خواهیم بود و باید آمادگی خود را برای آبگرفتگی، وقوع سیل و سایر مشکلات دیگر حفظ کنیم.

وی اظهارداشت: یکی از راهکار‌های جلوگیری از سیلاب و کاهش خسارتها، لایروبی رودخانه هاست که در این زمینه از مجموع دو هزار و ۷۵۰کیلومتر رودخانه موجود در استان حدود ۴۱ کیلومتر از داخل شهر‌ها عبور می‌کند که لایروبی آن‌ها ضروری است.

مهدیخانی اضافه کرد: با همکاری شهرداران استان لایروبی رودخانه‌ها در ۱۵ شهر انجام شده و در ۵ شهرداری در حال اجراست و ۵ شهر هم رودخانه‌ای ندارد.

مهدیخانی افزود: بر اثر جاری شدن سیل در دو روز گذشته در روستا‌های جم جرد، دو دهه و بویینک و دستجرد تاکستان، جنوب بویین زهرا و کوهین تعداد پنج واحد مسکونی تخریب و ۲۰ واحد مسکونی دچارآبگرفتگی شد و ۱۸راس دام، تلف شدند.

به گفته او، همچنین جاری شدن سیل به دو دهنه پل و دو واحد مرغداری هم آسیب زد و موجب مسدود شدن جاده قدیم قزوین به رشت برای دقایقی کوتاه شد که در آزادراه هم مشکلاتی ایجاد شد که با حضور بموقع آن را برطرف کردیم.

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین یادآورشد: پس از آب گرفتگی جاده با استفاده از تجهیزات راهداری و نیز جابجایی نیوجرسی‌های وسط جاده مسیر آب باز شد و در حال حاضر دستگاه‌های امدادی و خدماتی در آماده باش کامل هستند و در استانداری هم آماده هماهنگی برای کار‌ها هستیم.

مهدی خانی تصریح کرد: در روز‌های بارانی با تهدید آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن رودخانه‌ها، لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید افقی مواجه راننده‌ها مواجهیم که باید نکات ایمنی باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

او به شهروندان توصیه کرد از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها اجتناب کنند و با توجه به احتمال بارش برف در ارتفاعات از رانندگان انتظار داریم ضمن همراه داشتن زنجیر چرخ و لباس گرم با احتیاط رانندگی کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین اظهارداشت: با هماهنگی‌های انجام شده در استان قزوین برای مقابله با تغییرات جوی و حوادث غیر مترقبه در آمادگی کامل قرار داریم.

انتهای پیام/ک

هشدار درباره آبگرفتگی، بروز سیل و سایر مشکلات ناشی از بارش باران

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر