کد خبر: ۷۱۲۶۱۴۴
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴
تاریخ انتشار : ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴
کد خبر : ۷۱۲۶۱۴۴
آیت الله مکارم شیرازی:

مرجع تقلید شیعیان جهان گفت: با آگاهی بخشی بیشتر به مردم و تداوم برنامه‌های فرهنگی، سیاسی و نظامی باید ریشه تکفیری‌ها را از میان برداشت.

باید ریشه تکفیری‌ها را از میان برداشتبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، آیت الله مکارم شیرازی مرجع تقلید شیعیان جهان ظهر امروز از طریق ویدئو کنفرانس در کنگره نقش استکبار جهانی در حمایت از جریان‌های تکفیری و افراطی و راه‌های مقابله با آن که در سنندج برگزار شد، اظهار داشت: فعالیت گروه‌های تکفیری با حمایت‌های دشمنان اسلام به صورت جدی دنبال شده و به همین دلیل نیاز است که با آگاهی و روشنگری به دنبال مقابله با آن‌ها بود.

او با اشاره به راهکار‌های مختلف مقابله با گروهک‌های تکفیری، گفت: با آگاهی بخشی بیشتر به مردم و تداوم برنامه‌های فرهنگی، سیاسی و نظامی باید ریشه تکفیری‌ها را از میان برداشت.

مرجع تقلید شیعیان عنوان کرد: تکفیری‌ها و وهابیت طرفدار واقعی دین مبین اسلام نیستند و در جریان اجتماع مسلمانان در چچن هم به صراحت این گروه‌ها جدای از اسلام و مسلمانان معرفی شدند.

او با بیان اینکه باید از تمامی راه‌های دیگر در خصوص مقابله با گروه‌های تکفیری وارد میدان شد، افزود: استفاده از راه حل‌های سیاسی، فرهنگی بدون اقدامات نظامی چاره ساز نیست و به همین دلیل داشتن وحدت در بین مسلمانان برای مقابله با این گروه‌ها ضروری است.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه باید همه جهان اسلام در راستای مقابله با تکفیری‌ها متحد شود، بیان کرد: جهان اسلام باید به گونه‌ای عمل کند که انحراف این گروه‌ها از آموزه‌های دینی و اسلامی به خوبی تبیین و روشن شود.

او تکفیر را خطری نه تنها برای دین مبین اسلام بلکه برای بشریت عنوان کرد و گفت: امروز ویرانی‌های فعالیت و اقدامات گروهک‌های تکفیری در کشور سوریه تا ۵۰ سال آینده نیز ساماندهی و بازسازی نمی‌شود و به همین دلیل باید در مقابل این فعالیت‌ها و اقدامات تکفیری‌ها هوشیار بود.

مرجع تقلید شیعیان ضمن تقدیر از متولیان برگزاری این همایش در استان کردستان، گفت: تشکیل این همایش پرشکوه در این منطقه با حضور علمای تشیع و تسنن را تبریک می‌گوییم.

او اظهار داشت: هرگونه فعالیت و شرکت در چنین جلساتی ذخیره آخرت است که عمل صالح به شمار می‌رود و خداوند برای آن پاداش قرار داده است و به همین دلیل باید این گونه فعالیت‌ها و اقدامات را تقویت کرد.

همایش نقش استکبار در حمایت از جریان‌های افراطی و تکفیری و راه‌های مقابله با آن با مشارکت دفتر نماینده، ولی فقیه در کردستان، مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور و با حضور شخصیت‌ها و علمای برجسته اهل سنت و تشیع در سنندج برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ ت

همایش نقش استکبار در حمایت از جریان‌های افراطی و تکفیری و راه‌های مقابله با آن

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر