کد خبر: ۷۱۳۳۲۸۲
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه، از صادرات هشت میلیون و ۸۶۱ هزار و ۵۸۸ دلار صنایع دستی استان در نیمه نخست سال‌جاری خبر داد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،امید قادری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه گفت : براساس آماری که به تازگی از سوی گمرک به ما اعلام شده، حجم صادرات صنایع دستی کرمانشاه در نیمه نخست سال ۹۸ با احتساب صادرات چمدانی رشد قابل توجهی داشته است.

او، رقم صادرات صنایع دستی استان در سال ۱۳۹۶ را ۶ میلیون و ۳۸۹ هزار و ۷۹۶ دلار اعلام کرد و گفت : براین اساس صادرات صنایع دستی استان در سال جاری ۴۱ درصد رشد داشته است.

قادری، میزان تولیدات صنایع دستی در ۶ ماه نخست سال جاری در استان را هشت میلیارد و ۹۱۰ میلیون ریال بیان کرد و افزود: این در حالی است که در نیمه اول سال ۹۷، تولیدات صنایع دستی هفت میلیارد و ۴۵ میلیون ریال بوده که رشد ۲۶ و نیم درصدی را نشان می‌دهد.

او بیشترین حجم صادرات صنایع دستی کرمانشاه را مربوط به گیوه، سفال، گلیم، مبلمان و احجام چوبی عنوان کرد.

قادری گفت: تولید و صادرات همواره یکی از برنامه‌های اداره کل میراث فرهنگی کرمانشاه بوده که رشد حاصل از آن پیشرفت چشمگیر حوزه صنایع دستی و رونق اقتصاد خانواده‌ها در استان را به دنبال خواهد داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه با اشاره به پتانسیل صنایع دستی استان افزود: ایران جزء سه کشور برتر صنایع دستی در دنیا است که کرمانشاه با داشتن شهر نودشه به عنوان شهر گیوه ایران، هرسین با داشتن نشان جغرافیایی جهانی گلیم، روستای فش به عنوان دهکده ملی موسیقی ایران و همچنین احداث مرکز خلاقیت صنایع دستی با همکاری یونسکو خود را در بین استان‌ها متمایز کرده است.

 

 

انتهای پیام/د

بیش از هشت میلیون دلار صنایع دستی صادر شد

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر