کد خبر: ۷۱۳۴۱۷۰
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵
کد خبر : ۷۱۳۴۱۷۰

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت گفت: هدف از برگزاری این جشنواره ایجاد فضای پرنشاط و پرانگیزه در بین دانشجویان است.

ایجاد فضای پرنشاط در بین دانشجویان در دهمین جشنواره بین المللی سیمرغبه گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، نشست خبری دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ، در ساختمان مرکزی وزارت بهداشت برگزار شد.

در این جلسه سیما سادات لاری، معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت اظهار کرد: هدف از برگزاری این جشنواره ایجاد فضای پرنشاط و پرانگیزه در بین دانشجویان، استادان و سایر دانشگاه‌ها است که جنبه بین المللی داشته و از دیگر کشورها هم مخاطب دارد.
 
 لاری افزود: در این جشنواره فضایی برای شناسایی و تجلیل از نخبگان هنری و ترویج فرهنگ سلامت و هنر ایجاد می شود.

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت  تصریح کرد: دبیرخانه دائمی، جشنواره را به ۵ بخش هنرهای تجسمی، فیلم، تئاتر، ادبی و موسیقی تقسیم کرده است.

او با بیان اینکه در این جشنواره ۴۳هزار و ۸۶۶ اثر ارائه شده است، گفت:۷هزار و ۴۰۹ اثر در بخش ادبی، ۳۱هزار و ۹۰۰ اثر در بخش هنر تجسمی، ۱۹۵ اثر در بخش تئاتر، ۲۹۴ اثر در بخش موسیقی و در بخش فیلم کوتاه هم ۲هزار و ۵۹۳ به دبیرخانه ارسال شده است.

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت بیان کرد: تعداد آثار ارسالی به تفکیک ۲۹هزار و ۷۶۳ اثر از دانشجویان و ۹ هزار و ۹۲۵ اثر از استادان است که ۶۳ درصد را دانشجویان و ۲۳ درصد هم به کارکنان تعلق یافته است.

لاری با اشاره به تعداد کشورهای بین المللی شرکت کننده در این جشنواره اظهار کرد: ۱۰۳ اثر از کشورهای هندو بلژیک و انگلستان است.


پاسخ به سوالات دانشجویی را اینجا بخوانید


او ادامه داد: این جشنواره از ۲۴ الی ۲۹ آبان در محل پردیس تئاتر تهران در خاوران با حضور ۱۵۰۰ مهمان برگزار می شود.

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت در پایان گفت: در ۲۴ آبان جلسه توجیحی و در تاریخ ۲۵ آبان افتتاحیه و در تاریخ ۲۸ الی ۲۹ آبان اختتامیه این جشنواره برگزار می شود.

انتهای پیام/

ترویج فرهنگ سلامت در دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ


پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر