کد خبر: ۷۱۴۰۲۰۴
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۷
۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۷
کد خبر : ۷۱۴۰۲۰۴

سی و یکمین دوره جشنواره تئاتر هرمزگان با معرفی نفرات و گروه‌های برتر نمایشی به کار خود پایان داد.

راه یابی دو نمایش از میناب به جشنواره بین المللی تئاتر فجربه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از هرمزگان، سی و یکمین دوره جشنواره تئاتر هرمزگان با معرفی نفرات و گروه‌های برتر نمایشی به کار خود پایان داد.

حسین کریمی دبیر این جشنواره گفت: با رای هیئت داوران و با توجه به کسب بیشترین جوایز دو نمایش "گودو" و "غراب شیطان" به ترتیب به کارگردانی ابوالقاسم احدیان و حسن سبحانی، هر دو از شهرستان میناب به عنوان نماینده‌ی هرمزگان به جشنواره بین المللی تئاتر فجر راه یافتند.

او در مراسم اختتامیه جشنواره سی و یکم تئاتر هرمزگان افزود: هیئت داوران در بخش بهترین طراحی لباس جایزه‌ی  طراحی برگزیده را به فاطیما پشتکوهی برای نمایش "شوایک" اهدا کرد.

حسین کریمی گفت: همچنین با نظر هیئت داوران جایزه بهترین طراحی صحنه به رضا آزاد دریایی برای نمایش "شوایک" تقدیم شد.

دبیر جشنواره تئاتر هرمزگان افزود: در بخش بهترین بازیگری زن جایزه بازیگری دوم به معصومه قدرتی برای نمایش "بِرِیم بریتانیا" تعلق گرفت و در این بخش شیما اکبری برای بازی در نمایش "مثبت ۱۸" به عنوان بهترین بازیگر زن شناخته شد.

حسین کریمی گفت: هیئت داوران در بخش بازیگری مرد، فرشاد اسلامی را برای ایفای نقش در نمایش "غراب شیطان" به عنوان بازیگری دوم برگزید و آقایان کاظم ذاکری و ابوالقاسم احدیان برای بازی در نمایش "گودو" به صورت مشترک به عنوان بهترین بازیگران مرد جشنواره دست یافتند.

او افزود: همچنین هیئت داوران در بخش نویسندگی، جایزه سوم را به مصیب داوری برای نمایش "بِرِیم بریتانیا"، جایزه دو را به محمد سلامتی برای تئاتر "عیسوک" و جایزه بهترین نویسندگی را به جعفر قاسمی برای نمایش "گودو" تقدیم کرد.

دبیر سی و یکمین جشنواره تئاتر استان گفت: در بخش بهترین کارگردانی هم با رای هیئت داوران جایزه سوم مشترک به آقاین رضا آزاد دریایی و مهران محمود زاده به ترتیب برای نمایش‌های "شوایک" و چشم هایت را ببند"، جایزه دوم به حسن سبحانی برای نمایش "غراب شیطان" و جایزه ویژه بهترین کارگردانی به ابوالقاسم احدیان برای نمایش "گودو" اهدا شد.

در این دوره از جشنواره ۹ تئاتر در بخش رقابتی و یک نمایش در بخش جنبی، از ۲۰ تا ۲۳ آبان ماه در دو سالن فرهنگسرای طوبی و تماشاخانه آفتاب بندرعباس به روی صحنه رفتند.

انتهای پیام/ د

پایان سی و یکمین جشنواره تئاتر هرمزگان با معرفی برترین‌ها

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر