کد خبر: ۷۱۴۰۲۱۵
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۸
۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۸
کد خبر : ۷۱۴۰۲۱۵
فرمانده نیروی دریایی سپاه:

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: امسال معاونت بسیج دریایی با توجه به اهمیت این موضوع تشکیل شده است.

راهیان نور فرصتی مناسب برای آشنایی جوانان با شهدابه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از هرمزگان، سردار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: امسال معاونت بسیج دریایی با توجه به اهمیت این موضوع تشکیل شده است.

او در جلسه هم اندیشی قرارگاه دریایی شهدای خلیج فارس گفت: راهیان نور فرصتی مناسب برای آشنایی جوانان با شهدای هشت سال دفاع مقدس است و جوانان نیز باید از طریق راهیان نور دریایی با رشادت‌های شهدا و رزمندگان در جزایر آشنا شوند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: از سال ۹۳ با تشکیل قرارگاه راهیان نور دریایی خلیج فارس، قرارگاه‌های پنج گانه‌ای با مسئولیت‌های مختلفی در حوزه راهیان نور تشکیل شده است.

سردار تنگسیری گفت: قرارگاه منطقه یکم نیروی دریایی سپاه به کمک سپاه امام سجاد (ع) در منطقه هرمز ماموریت‌هایی در حوزه راهیان نور برعهده دارد.

به گفته فرمانده نیروی دریایی سپاه، منطقه پنجم در بندر لنگه مسئول جزایر نازعات، منطقه دوم در بوشهر در جزایر مهم بویژه جزیره خارک، قرارگاه منطقه چهارم در منطقه شط علی و منطقه سوم در استان خوزستان دیگر قرارگاه‌هایی اند که در حوزه راهیان نور مسئولیت یافته اند.

فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور کشور نیز گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر راهیان نور و لزوم ارائه دستاورد‌های دفاع مقدس در کتب درسی، رسانه و هنر، باید به راهیان نور به عنوان گنج نگریست و در این زمینه با برنامه ریزی دقیق فعالیت‌ها را ارتقاء داد.

سردار یعقوب سلیمانی ساقط کردن پهپاد آمریکایی و توقیف نفتکش انگلیسی را جلوه‌ای از راهیان نور و تاثیرات آن دانست.
او افزود: برای روایت گری و بیان حماسه‌های شهدا در دریا توافق‌های با روایت گران بویژه اساتید حوزه و دانشگاه صورت گرفته است.

فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور کشور گفت: سال گذشته ۱۰۰ هزار نفر در استان‌های هرمزگان و بوشهر از مناطق عملیاتی دریایی و یادمان‌ها بازدید کردند.

سردار یعقوب سلیمانی گفت: برای موضوع زیست مسافران در جزیره هرمز و همچنین ساخت یادمان شهدا در این جزیره برنامه ریزی‌هایی در حال انجام است.

فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور کشور از نمایش رزمی، فرهنگی و بصیرتی در سال آینده خبر داد.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیز دریا بویژه خلیج فارس را به لحاظ نظامی مهم عنوان کرد و گفت: باید با استفاده از ظرفیت راهیان نور جوانان کشور با دریا و نیروی دریایی آشنا شوند.

سردار احمد حق طلب گفت: لازم است با برنامه ریزی این موضوع مهم به عنوان یک ماموریت مهم دنبال شود.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان نیز در این نشست گفت: حجم تردد بالای مسافران به جزیره قشم و هرمز فرصت مناسبی برای تبلیغ ارزش‌های انقلابی است.

سردار اباذر سالاری افزود: جزیره هرمز ۳۸ شهید تقدیم انقلاب کرده و لازم است یادمان شهدا این جزیره ساخته شود

او برای حل مشکل ترابری مردم جزیره هرمز نیز خواستار افزایش تعداد شناور‌ها شد.

سردار سالاری به کمبود مکان برای اسکان مسافران در جزیره هرمز اشاره کرد و خواستار توجه به موضوع شد.

در پایان این نشست از فرماندهان راهیان نور شهدای خلیج فارس قدردانی شد.

انتهای پیام/ د

راهیان نور فرصتی برای آشنایی جوانان با شهدا

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر