کد خبر: ۷۱۴۰۷۹۳
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰
کد خبر : ۷۱۴۰۷۹۳

مدیر کل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان گفت: جاری بودن زاینده رود و توسعه تاسیسات گردشگری نقش مهمی در رونق و توسعه گردشگری داخلی و خارجی در استان اصفهان داشته است.

فریدون اللهیاری مدیر کل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان اظهار داشت:امار ورود گردشگر  به اصفهان در ۷ماه نخست امسال  در حوزه گردشگر داخلی حدود ۲۰ درصد و در حوزه گردشگر خارجی حدود ۱۰درصد در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش داشته است.

او در خصوص توسعه طرح‌های گردشگری در استان اصفهان افزود: در حال حاضر بخش خصوصی در هزار واحد تاسیسات گردشگری استان اصفهان فعالیت می‌کند.

مدیر کل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان تاکید کرد:عوامل موثری از جمله جاری بودن رودخانه زاینده رود در ۷ماه نخست امسال موجب رونق و توسعه گردشگری داخلی و خارجی در استان اصفهان شد.

اللهیاری ادامه داد:هر ساله در زمان اغاز فصل پاییز و زمستان امار گردشگری در استان اصفهان سیل نزولی می‌گرفت، اما خوشبختانه امسال شاهد صعود امار گردشگری داخلی و خارجی در استان اصفهان بودیم.

او در خصوص فعالیت‌های استان اصفهان در حوزه گردشگری خارجی گفت: با تلاش‌های فراوان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان توانستیم تاسیسات گردشگری استان اصفهان را در نمایشگاه‌ها و بازار‌های بین المللی فعال کنیم.

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان اضافه کرد:در زمانی که کشوری مانند امریکا با تحریم‌های گوناگون علیه جمهوری اسلامی ایران سعی می‌کند در جذب توریست و توسعه گردشگری کشور اختلال ایجاد کند توانستیم با هماهنگی از سوی وزارت امور خارجه راه ورود گردشگران به کشور و همچنین بازدید از شهر‌های توریستی ایران از جمله اصفهان را فراهم کنیم که همین یک راه مقابله با فشار‌های کشوری مانند امریکاست.

اللهیاری یاد اور شد:رفع روادید برای برخی کشور‌ها ازجمله چین توانست در توسعه و جذب گردشگر در استان اصفهان نقش بسزایی ایفا کند به طوری که در ۷ماه نخست سال ۵برابررشد بازدید گردشگران چینی از جاذبه‌های گردشگری استان اصفهان افزایش یافت و سرمایه گذاری ان‌ها در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری اصفهان موجب توسعه بخش‌های فرهنگی استان اصفهان شد.

او ادامه داد:حضور گردشگران خارجی در کشور می‌تواند نقش بسیاری در از بین بردن برخی تبلیغات منفی و ایران هراسی برخی رسانه‌های خارجی را نقش ایفا کند.

مدیر کل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان در خصوص جذب گردشگر در شهرستان‌های استان اصفهان گفت: شهرستان‌های کاشان و خور وبیابانک بیشترین جذب توریست را دارا هستند.

الله یاری ادامه داد:تنوع آب و هوایی و اقلیمی در استان اصفهان موجب شده تا این استان در هر فصلی شاهد حضور گردشگرانی از جای جای دنیا و ایران باشد برای نمونه در مناطق جنوب و جنوب غربی استان اصفهان برای فصل‌های بهار و تابستان به دلیل وجود ابشار‌های زیبا و دمای خنک مناسب گردشگران است و همچنین در مناطق شمالی و شرقی استان اصفهان در فصل‌های پاییز و زمستان به دلیل وجود مناطق کویری بکر و دمای نسبتا معتدل برای گردشگران مناسب است.

او اضافه کرد: گردشگری با صنایع دستی ارتباط نزدیک و مستقیمی دارد از انجایی که اوضاع صنایع دستی اصفهان روبه بهبودی و رشد است وجود گردشگر و حمایت کردن آن از صنایع دستی اصفهان می‌تواند موجب شکوفایی، تجارت و صادرات صنایع دستی اصفهان شود.

مدیر کل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان گفت:در تلاشیم تا بتوانیم هر چه سریع‌تر زمینه توسعه طرح‌های بوم گردی و گردشگری روستایی و عشایری استان اصفهان را فراهم کنیم.
 
انتهای پیام/ی
 
 

رونق و شکوفایی گردشگری استان اصفهان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر