کد خبر: ۷۱۴۰۸۷۴
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۵
۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۵
کد خبر : ۷۱۴۰۸۷۴

اختتامیه یازدهمین دوره مسابقات قرآن کریم خانواده‌های وزارت دفاع در منطقه غرب و جنوب غرب کشور امروز (۲۴ آبان) در مجتمع بعثت کرمانشاه برگزار شد.

اقتدار کنونی ایران اسلامی نشات گرفته از فرهنگ قرآنی استبه گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  ابراهیم محمودزاده مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی نیرو‌های مسلح در این مراسم اقتدار کنونی ایران اسلامی را نشئت گرفته از فرهنگ قرآنی عنوان کرد و گفت: ایران اسلامی به پشتوانه قرآن کریم مقتدر شده است.

او با بیان اینکه نیاز به توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه داریم، گفت: برای اینکه مدیرانمان همانند سال‌های دفاع مقدس جهادگر باشند، باید با فرهنگ قرآنی بیشتر عجین شوند.

او با اشاره به اهمیت پرورش کودکان امروز به عنوان آینده سازان فردای کشور با تربیت قرآنی، از خانواده‌ها خواست برای تربیت قرآنی فرزندانشان بکوشند.

حجت الاسلام علی اصغر مومنی رئیس اداره عقیدتی سیاسی سازمان تامین اجتماعی نیرو‌های مسلح در این مراسم اظهار کرد: مجموعه وزارت دفاع استعداد‌های خیلی خوبی در حوزه قرآن دارد که برگزاری مسابقات قرآنی زمینه شناسایی و شکوفایی استعداد‌های قرآنی را فراهم می‌کند.

رئیس اداره عقیدتی سیاسی سازمان تامین اجتماعی نیرو‌های مسلح سپس با بیان اینکه انس گرفتن با قرآن مراتبی دارد، گفت: اولین مرتبه انس گرفتن با این کتاب آسمانی نگاه کردن به آیات نورانی قرآن کریم و مرتبه بعدی آن تلاوت توام با مفاهیم قرآن کریم است، زیرا در مفاهیم قرآن کریم برنامه زندگی انسان‌ها نهفته است.

مومنی اضافه کرد: عمل به قرآن و انتخاب سبک زندگی قرآنی بالاترین مرتبه انس گرفتن با این کتاب آسمانی است.

او تاکید کرد: توجه به قرآن و انس گرفتن با این کتاب آسمانی خانواده‌ها و جامعه را از انحرافات دور نگه می‌دارد.

او در ادامه با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره مسابقات قرآن کریم خانواده‌های وزارت دفاع در منطقه غرب و جنوب غرب کشور با حضور شرکت کنندگانی از استان‌های کرمانشاه، کردستان، همدان، ایلام، لرستان و خوزستان در شهر کرمانشاه افزود: این مسابقات در رشته‌های تحقیق ترتیل، حفظ، اذان و مفاهیم برگزار شد که رشته اذان و قرائت (تحقیق) فقط ویژه فرزندان پسر برگزار شد.

او با اشاره به برگزاری این مسابقات با حضور ۱۸۵ شرکت کننده شامل ۴۲ پسر ۴۲ دختر و ۱۰۱ همسر، گفت: این مسابقات در رده سنی زیر ۱۵ سال و بالای ۱۶ سال برای دختران و پسران و بزرگسالان برگزار شد.

او  با بیان اینکه این مسابقات در سطح ۱۰ سازمان بزرگ وزارت دفاع برگزار شد، گفت: ‏ شرکت کنندگان در دو مرحله مقدماتی و نیمه نهایی شرکت کرده و به این مرحله که نهایی است، راه پیدا کردند.

بهرامی معاون تبلیغات و روابط عمومی سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح نیز در این مراسم با بیان اینکه در مجموعه وزارت دفاع به فعالیت‌های قرآنی بها داده می‌شود، اظهار کرد: به این منظور از سال ۸۸ مدارس تخصصی قرآن در وزارت دفاع شکل گرفته که در حال حاضر ۱۶ مدرسه تخصصی قرآنی با ۶۰۰۰ قرآن آموز در این مدارس مشغول فراگیری قرآن هستند.

بهرامی سپس با اشاره به شرکت ۱۲ هزار و ۶۰۰ نفر در مرحله مقدماتی مسابقات قرآن کریم خانواده‌های وزارت دفاع گفت: در نهایت ۱۸۵ نفر در شش استان منطقه غرب و جنوب غرب به مرحله نهایی راه پیدا کردند.

در این مراسم در هر رشته از مسابقات سه شرکت کننده به عنوان نفرات برتر معرفی شدند و از کلیه شرکت کنندگان نیز به عنوان خادم القران تقدیر شد و همگی لوح یادبود هدیه گرفتند.

انتهای پیام/ز

 

اختتامیه یازدهمین دوره مسابقات قرآن کریم خانواده‌های وزارت دفاع در منطقه غرب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر