کد خبر: ۷۱۴۱۴۱۹
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹
۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹
کد خبر : ۷۱۴۱۴۱۹
کنعانی مقدم در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

فعال اصولگرا گفت: تضمینی وجود ندارد که با پذیرش FATF، تحریم جدیدی وضع نمی‌شود، زیرا طرف دیگر آمریکا و صهیونیست است.

هیچ کشوری نمی‌تواند غذا و دارو را تحریم کندحسین کنعانی مقدم فعال اصولگرا در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به برخی اظهارات مبنی بر اینکه اگر عضویت FATF را نپذیریم تحریم‌های بیشتری در انتظارمان است، گفت: باید از افرادی که چنین اظهاراتی را مطرح می‌کنند پرسید که آیا تحریمی مانده است که تا امروز اعمال نشده باشد.

او ادامه داد: تا امروز تمام مسئولان، شرکت‌ها، نفت، تجارت و بانک‌های ما تحریم شده‌اند و باید پرسید که تا امروز چه تحریمی اعمال نشده است تا بر اساس آن بگوییم که نفع و ضرر این موضوع کدام است. علاوه بر این باید پرسید چه تضمینی وجود دارد که ما FATF و تعهداتش را بپذیریم اما تحریم‌ها ادامه پیدا نکند، همان اقدامی که آمریکایی‌ها در قبال برجام نیز انجام دادند.

کنعانی مقدم افزود: ناگفته نماند که هر کشوری جداگانه و خارج از FATF می‌تواند ما را تحریم کند؛ یعنی آلمان، فرانسه، انگلیس یا آمریکا می‌توانند به صورت جداگانه ما را تحریم کنند.

فعال اصولگرا با اشاره به برخی اظهارات مبنی بر اینکه اگر FATF را نپذیریم تحریم‌های اساسی شامل ما می‌شود، گفت: بر اساس منشور سازمان ملل هیچ کشوری نمی‌تواند دارو و غذا را تحریم کند؛ بنابراین این دو موضوع هرگز شامل ما نخواهد شد. علاوه بر این بسیاری از کشورها هستند که با وجود نپذیرفتن FATF تحریم‌های دارویی شامل آنها نشده است. ناگفته نماند که اگر هم بنا بر اعمال چنین تحریم‌هایی باشد این موضوع از طرف سازمان ملل باید پی گرفته شود و چنین نیست که کشورها بخواهند به تنهایی این اقدام را انجام دهند.


بیشتر بخوانید:اعتراف جنجالی رئیس FATF / دلار ۱۴ هزار تومانی نتیجه تلاش ما بود + فیلم


او بیان کرد: معتقدم افرادی که در موافقت با لوایح غربی نظیر پالرمو، CFT  و FATF برای مردم صحبت می‌کنند باید بگویند که کدام مشکل ما با پذیرش این لوایح حل می‌شود؛ آیا تحریم بانک‌ها و تجارت جهانی ما با پذیرش این لوایح حل می‌شود؟ اصلاً چه تضمینی وجود دارد که ما این لوایح را بپذیریم اما کشورها جداگانه ما را تحریم نکنند؟

کنعانی مقدم در ارزیابی کلی معایب و فوائد FATF تصریح کرد: اول باید ببینیم که چه تضمینی وجود دارد که اگر این قوانین پذیرفته شود تحریم‌ها برداشته شود و دوماً هم باید بررسی کرد که اصلاً FATF چه سودی برای ما دارد و چنانچه به نفع ماست باید آن را بپذیریم و اگر به ضرر ماست نباید آن را بپذیریم؛ بنابراین معتقدم تضمینی برای این موضوع وجود ندارد زیرا یک طرف این قضایا اقتصاد آمریکا و صهیونیست وجود دارد که تا زمانی که ما یک سمت این موضوع هستیم حاضر نیستند هیچ راهی برای تقویت جبهه مقاومت باز بگذارند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
#اینترنت همراه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
حقوقتو بکنند ماهی 2 میلیون ببینم بازم حرف میزنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر